Проекти та інновації

Збільшену відпустку та нові умови для “нічних” працівників пропонують встановити законопроектом №8309

4 січня 2023, 12:28Новини212

Відпустку хочуть збільшити до 28 днів на рік

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні планують заохочувати працівників, які працюють уночі – їм пропонують збільшити відпустки та скоротити тривалість змін.

Відповідні ініціативи запропоновано законопроектом №8309, зареєстрованим у парламенті 27 грудня.

Наголошується, що відпустку хочуть збільшити до 28 днів на рік, а також планується забезпечення можливості регулярного проходження медоглядів та підвищення гарантованого розміру зарплат.

Так, насамперед пропонується доповнити Кодекс законів про працю (КЗпП) визначеннями “нічний час” та “нічний працівник”. За законопроектом нічний час триває з 22 години вечора до 7 години ранку, а нічним працівником вважається той, хто працює у зазначений час не менше трьох годин. У документі зазначається, що робочий час нічних працівників не повинен перевищувати 7 годин на добу. Крім того, депутати пропонують забезпечити нічних працівників безкоштовним медоглядом під час працевлаштування, а потім раз на півроку.

Відповідно до чинної ст. 108 КЗпП, і зараз “робота в нічний час оплачується в підвищеному розмірі, що встановлюється генеральною, галузевою (регіональною) угодою та колективним договором, але не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи вночі”. Депутати запропонували підвищити нижній рівень оплати праці до “30% від тарифної ставки (окладу), посадового окладу (заробітної плати)”.

У пояснювальній засписці до проекту закону також говориться про необхідність його прийняття зобов’язаннями України, взятими в рамках Асоціації з ЄС. Так, Україна має привести вітчизняне законодавство до положень директиви №2003/88/ЄС щодо окремих аспектів організації робочого часу. Зокрема, в ній є поняття “нічний працівник”.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі