Колізії та конфлікти

Заволодіння понад 400 тис. грн жертви рейдерського захоплення: підозрюють адвоката

22 червня 2021, 14:41Новини191

Этот материал также доступен на русском

Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.

  • Посилання скопійованоlink copied

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури затримано та повідомлено про підозру адвокату за фактом шахрайського заволодіння грошовими коштами клієнта у великих розмірах за попередньою змовою групою осіб під виглядом надання правової допомоги (ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 190 КК України), зазначає Офіс Генерального прокурора.

Так, за даними слідства, навесні 2021 року представник деревообробної компанії звернувся до одного зі столичних адвокатських об’єднань за допомогою, оскільки протягом тривалого часу не міг отримати від Колегії Міністерства юстиції України відповідь про результати розгляду скарг на дії приватного нотаріуса щодо незаконного заволодіння об’єктами нерухомості його підприємства.

Отримавши від представника підприємства оплату своїх послух за договором, адвокат став вимагати додаткову плату нібито за пришвидшення та позитивний розгляд Колегією скарги на дії приватного нотаріуса, не маючи при цьому жодних фактичних можливостей та наміру виконувати ці дії. Вступивши у змову із невстановленими особами з-поміж членів Колегії Мін’юсту, адвокат дізнався, що скаргу будуть розглядати повторно, однак маючи на меті шахрайське заволодіння коштами, повідомив клієнту, що розв’язати питання про повернення скарги на новий розгляд можна шляхом надання грошової винагороди.

Згодом, бувши поінформованим про те, що Колегія Мін’юсту збирається задоволити скаргу підприємця, адвокат повідомив потерпілому, що за 10 тис. доларів США здійснить вплив на членів комісії для позитивного вирішення скарги. У ході контролю за вчиненням злочину правоохоронці затримали адвоката одразу після одержання від підприємця 10 тис. доларів США.

Як зазначається, загалом шляхом зловживання довірою, діючи поза межами виконання законним шляхом умов раніше укладених договорів про надання правової допомоги, адвокат заволодів грошовими коштами підприємця на загальну суму понад 400 тис. грн.

Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.

Довідка:

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Мінюст

Статті • Влада i люди
Офіційний запуск Реєстру збитків відбудеться 2 квітня 2024 року

Мінюст

Статті • Влада i люди
Продовжити термін дії закордонного паспорту, який вже був продовжений раніше, неможливо

Мінюст

Статті • Влада i люди
Шлях до рівноправного партнерства професійної спільноти і держави легким не буває

Мінюст

Статті • Влада i люди
Робоча група була і залишається максимально відкритою до усіх пропозицій та форм співпраці

Мінюст

Статті • Влада i люди
За останні роки кількість справ про банкрутство зменшується, на відміну від числа бажаючих стати арбітражними керуючими

Мінюст

Статті • Влада i люди
Деякі банки відмовляються надавати виконавцям інформацію про номери рахунків боржника та сум коштів, які наявні на рахунках боржника