Затверджено порядок взяття на облік іноземної компанії як платника податку на прибуток

1 лютого 2022, 16:59Новини204

Этот материал также доступен на русском

Порядок розроблений відповідно до пп. 133.1.5 ПКУ з метою реалізації права іноземної компанії для отримання статусу податкового резидента України.

  • Посилання скопійованоlink copied

Мінфін наказом від 13.12.2021 р. №663 (зареєстровано в Мін’юсті від 21.01.2022 р. за №67/37403) затвердив Порядок взяття на облік та зняття з обліку іноземної компанії як платника податку на прибуток підприємств зі статусом податкового резидента України, зазначає Дебет-Кредит.

Так, Порядок розроблений відповідно до пп. 133.1.5 ПКУ з метою реалізації права іноземної компанії для отримання статусу податкового резидента України. Дія Порядку поширюється на юридичних осіб, що утворені відповідно до законодавства інших країн (іноземні компанії) та мають місце ефективного управління на території України.

У Порядку прописано, що іноземна компанія до початку діяльності (здійснення ефективного управління) на території України зобов’язана стати на облік у контролюючому органі за знаходженням місця проведення в Україні зборів виконавчого органу іноземної компанії, які здійснюються регулярніше в Україні, ніж у будь-якій іншій країні; прийняття управлінських рішень і здійснення іншої поточної (операційної) діяльності іноземної компанії її посадовими особами, які переважно здійснюються в Україні; фактичного управління діяльністю іноземної компанії, яке переважно здійснюється в Україні, незалежно від наявності в осіб, які здійснюють таке управління, формальних (юридичних) повноважень для такого управління; управління банківськими рахунками, персоналом, ведення бухгалтерського або управлінського обліку іноземної компанії (далі – об’єкта (об’єктів) ефективного управління).

Іноземна компанія має право самостійно визнати себе податковим резидентом України на підставі подання до контролюючого органу заяви іноземної компанії про взяття на облік як платника податку на прибуток підприємств зі статусом податкового резидента України за формою №1-ІК з ознакою “Отримання статусу податкового резидента України”, у якій зазначається інформація про об’єкт (об’єкти) ефективного управління в Україні такої іноземної компанії.

Крім цього, на підставі поданої іноземною компанією заяви про отримання статусу податкового резидента України контролюючий орган вносить відповідні дані до Єдиного банку даних про платників податків – юридичних осіб із зазначенням підстави та дати подання заяви.

У Реєстрі платників податків – нерезидентів встановлюється ознака “Отримано статус податкового резидента України” та зазначається дата, з якої іноземна компанія визнається податковим резидентом України, з урахуванням дати подання відповідної заяви:

  • якщо заява подається в період з 01 січня до 30 листопада календарного року включно – іноземна компанія визнається податковим резидентом України починаючи з 01 січня календарного року, у якому подано відповідну заяву;
  • якщо заяву буде подано в період з 01 до 31 грудня календарного року включно – іноземна компанія визнається податковим резидентом України починаючи з 01 січня року, наступного за роком, у якому була подана заява.

Як зазначається, іноземна компанія, яка отримала статус податкового резидента України, зобов’язана обраховувати та сплачувати податок на прибуток підприємств у загальному порядку, передбаченому ПКУ, для платників податку – резидентів з поданням до контролюючого органу, у якому така компанія перебуває на обліку як платник податків, податкових декларацій з податку на прибуток підприємств.

Наказ набирає чинності з 1 січня 2022 року, але не раніше ніж із дня його офіційного опублікування. Станом на 01.02.2022 р. не опублікований.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі