Затверджено “Методику визначення заборгованості з різниці в тарифах”, – Кабмін

9 вересня 2021, 13:42Новини429

Этот материал также доступен на русском

Розрахунки різниці в тарифах будуть подаватися суб’єктами господарювання до територіальної комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах.

  • Посилання скопійованоlink copied

На вчорашньому засіданні Уряду була затверджена Методика визначення заборгованості з різниці в тарифах. Документ був розроблений на виконання Закону щодо врегулювання боргів за спожиті енергоносії підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення, – пише Україна Комунальна.

«29 серпня набрав чинності закон, який, серед іншого, передбачає і врегулювання питання боргів ТКЕ. Для його реалізації необхідна методика розрахунків різниці в тарифах — сьогодні її затвердили, це важливе рішення. Документ дає можливість розпочати процедуру верифікації обсягів заборгованості з різниці в тарифах в розрізі кожного підприємства окремо. А далі — компенсація з держбюджету. Зазначу, такий формат підтримки з боку держави було обговорено під час спільних нарад з представниками органів місцевого самоврядування на виконання завдання, поставленого Урядом», — йдеться у повідомлені.

Затверджена Методика передбачає механізм розрахунку підприємствами різниці в тарифах у розрізі категорій споживачів (населення та бюджетні установи), зокрема, передбачає положення щодо:

  • розрахунку фактичних нарахувань за теплову енергію та комунальні послуги;
  • розрахунку фактичних витрат на теплову енергію та комунальні послуги;
  • обмеження в частині величини втрат теплової енергії та води в мережах, що обліковуються на підприємствах, при розрахунку різниці в тарифах.

Відповідно до Методики, розрахунки різниці в тарифах будуть подаватися суб’єктами господарювання до територіальної комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах, положення про яку було затверджено на засіданні Уряду 01 вересня 2021 року.

Робота територіальних комісій має бути проведена найближчим часом, адже суми, які будуть визначені комісіями, ляжуть в основу законопроекту щодо внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», розгляд якого заплановано на вересень.

Зауважимо, повноваження зі встановлення тарифів на тепло у новому опалювальному сезоні надано органам місцевого самоврядування.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський нещодавно підписав Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу», який набрав чинності 29 серпня 2021 року. Закон прийнято з метою врегулювання ситуації з боргами ТКЕ перед НАК «Нафтогаз України».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі