Колізії та конфлікти

Засновниця OneCoin потрапила до списку найбільш розшукуваних злочинців у Європі

12 травня 2022, 14:00Новини52

За важливу інформацію, яка призведе до затримання злочинця, пропонується винагорода у розмірі до 5000 євро

  • Посилання скопійованоlink copied

Поліцейська служба Євросоюзу (Європол) включила засновницю піраміди OneCoin Руджу Ігнатову до списку найбільш розшукуваних злочинців. Відповідну інформацію розміщено на сайті відомства.

У картці Ігнатової зазначено, що їй інкримінується шахрайство, «у тому числі проти фінансових інтересів Європейської спільноти відповідно до Конвенції від 26 липня 1995 року».

«За важливу інформацію, яка призведе до затримання злочинця, пропонується винагорода у розмірі до 5000 євро. […] Нагорода призначена виключно для приватних осіб, а не державних службовців, чий професійний обов’язок включає переслідування за кримінальні дії», — йдеться на сайті Європолу.

За даними Європолу, з 25 жовтня 2017 року місцезнаходження Ігнатової невідоме.

Довідково

Руджа Ігнатова започаткувала фінансову піраміду OneCoin у 2014 році спільно з Себастьяном Грінвудом. Проект спочатку позиціонувався як високоприбуткова криптовалюта, у роботі з якою інвестори отримували прибуток не лише від зростання активу, а й за залучення нових учасників.

У листопаді 2019 року суд Південного округу Нью-Йорка визнав юриста OneCoin Марка Скотта винним у відмиванні майже $400 млн. Ігнатову США звинуватили заочно.

У березні 2020 року в аеропорту Лос-Анджелеса затримали Костянтина Ігнатова, брата засновниці OneCoin. Згодом він визнав провину за декількома пунктами звинувачення, йому загрожувало до 90 років в’язниці. Уряд США домігся відстрочки винесення вироку Ігнатову, заявивши, що співпраця з ним ще не завершена.

Одним із відповідачів за колективним позовом інвесторів до організаторів піраміди став фінансовий холдинг Bank of New York Mellon.

У серпні 2021 року влада Італії звинуватила 14 людей, пов’язаних з OneCoin, у шахрайстві за обтяжливих обставин. За версією правоохоронців через місцеві банки на користь піраміди пройшли транзакції на загальну суму близько €11 млн. Приблизно €5 млн з них промоутери зібрали у 3700 жителів Південного Тиролю.

Нагадаємо, у жовтні 2021 року ЗМІ знайшли в Лондоні пентхаус Ігнатової за £13,5 млн.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Реалії бізнес-сьогодення вимагають згадати про славнозвісне прислів’я: «Кому війна, а кому мати рідна»

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Народні депутати запропонували нові, більш суворі механізми повернення громадян на територію України під час війни

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Іпотекодавець повинен своєчасно повідомляти іпотекодержателя про будь-яку загрозу знищення, пошкодження, псування чи погіршення стану предмета іпотеки

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Здається, депутати хочуть у ручному режимі керувати коштами, прикриваючись благородною метою підтримки вітчизняного машинобудування

Розслідування

Статті • БОРГ-review
У 2018 та 2019 роках українське представництво шведського концерну Scania «атакували» два її колишніх дилера – «Журавлина» (м. Сарни Рівненської області) та «Проскан» (м. Київ)

Розслідування

Статті • БОРГ-review
«Готель «Козацький» – це приклад активів, які звітують про збитки, але паралельно генерують «сірий кеш» певним особам у керуючих ними структурах