За кордономОгляд ЗМІ

Засновники monobank закривають проєкт Koto у Британії

30 листопада 2023, 16:16Новини65

Компанії не вдалося підняти новий раунд інвестицій, а у Британії почалася криза, і до осені 2022 року зростання The Credit Thing зупинилося

  • Посилання скопійованоlink copied

Fintech Band, яка керує українським monobank, закриває свій британський проєкт під назвою Koto. Про це в інтерв’ю DOU розказав керівник компанії Михайло Рогальський.

Причина закриття проєкту

«Британія виглядала логічним місцем, бо мова більш-менш зрозуміла, не так далеко від України, один з небагатьох ринків Європи, де є кредитні картки у тому вигляді, як ми до них звикли. І плюс, це дуже привабливий ринок з точки зору майбутньої експансії», — пояснив Рогальський.

Але спочатку у компанії виникли проблеми з отриманням ліцензій — замість шести місяців знадобилося два роки, а після запуску почалася пандемія коронавірусу, і ринок кредитування практично зник.

Повернутися до нормальної роботи вдалося тільки навесні 2021 року.

«Ми пропрацювали десь пів року і зрозуміли, що помилились з моделлю продукту. Ми пів року плакали, кололись, але продовжували їсти кактус, і вирішили: досить, зробимо кредитну картку», — сказав він.

Тоді проєкт перейменували у The Credit Thing через претензії компанії Koyo Loans до назви Koto.

«Все пішло непогано, у порівнянні з Koto конверсії зросли втричі, вартість залучення впала утричі. А потім сталося 24 лютого», — розказав Рогальський.

Компанії не вдалося підняти новий раунд інвестицій, а у Британії почалася криза, і до осені 2022 року зростання The Credit Thing зупинилося.

«Ми не закрили відразу компанію, робили спроби знайти партнерів. Але коли не вийшло стартувати у Польщі, вирішили, що треба закривати. [Ми] в процесі. До кінця грудня працюють картки й з наступного року не будуть», — розказав Рогальський.

Що відомо про Koto

  • Фінтех-стартап Koto — проєкт засновників monobank і колишніх управлінців Приватбанку Олега Гороховського, Дмитра Дубілета і Михайла Рогальського. Koto — банківський додаток, а не повноцінний банк, тому займається головним чином кредитуванням на основі віртуальної картки. Їм можна платити скрізь, де діє система Master.
  • У травні 2019 року співзасновник monobank Дмитро Дубілет повідомив, що IT-компанія Fintech Band, членом якої він є, збирається запустити аналог monobank на ринку, що розвивається. 26 липня Дубілет оголосив, що monobank отримав фінансову ліцензію у Великобританії.
  • У березні Koto запустився у Великобританії в тестовому режимі.
  • 13 травня 2020 року співзасновник monobank Дмитро Дубілет підкреслив, що в Koto інвестувала міжнародна платіжна система Mastercard.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом