Заробіток на YouTube в Україні: реалії та підводні камені

8 червня 2021, 10:03Новини248

Відео повинно бути з позначкою «загальнодоступне». Якщо ви відкриваєте тільки частковий доступ тим, у кого є посилання, такі ролики монетизувати не будуть.

 • Посилання скопійованоlink copied

Хто і скільки може заробити на YouTube?

Будь-яка людина, у якої є бажання знімати або монтувати відео. Як правило, найбільше заробляють ті, хто регулярно поповнює свій канал новими відеоматеріалами. Тут все залежить від ваших ідей. Ви можете монтувати різні відеонарізки, знімати свої кулінарні подвиги з покроковою інструкцією, показувати майстер-класи виготовлення чогось своїми руками, монтувати відеогід мандрівника і багато іншого, на що здатна ваша фантазія. Найголовніше для YouTube, щоб ваші ролики були авторськими і ви могли б довести свої права на них, – повідомляє Bankchart.

Сам заробіток на Youtube залежить від багатьох факторів: тематика відео роликів, мова аудиторії, для якої знято ролик, кількість переглядів, наявність рекламодавців в цій ніші і т.д. У різних країнах дохід може дуже сильно відрізнятися. Для України в середньому можна заробляти від 10 до 50 доларів з кожних 100 тис. переглядів відео.

З чого почати?

Для того щоб запропонувати свій канал на розгляд, він повинен вже бути у вас за фактом, причому, досить відвідуваним і мати свою аудиторію (передплатників).

Якщо ідея викладати свої відео і заробляти на них тільки прийшла вам в голову, необхідно зробити наступне:

 • створіть свій канал на YouTube;
 • викладайте нове цікаве відео кілька разів на тиждень;
 • поширюйте відео серед своїх друзів/знайомих/незнайомих з пропозицією підписуватися на канал;

Після того, як сформуєте аудиторію свого каналу та ваш канал буде відповідати вимогам Ютюб, можете спробувати подати заявку на монетизацію вашого відео контента.

Заявка на партнерство в YouTube

Система пропонує кілька навчальних роликів про те, як краще заробляти. Вивчіть їх. Якщо ви вважаєте, що канал готовий до монетизації, переходьте на форму заявки і заповнюйте її.

Після того, як заявка буде прийнята, ви побачите відповідне підтвердження, а також посилання, по якому зможете перевірити стан заявки.

Пам’ятайте, що заявки перевіряються згідно з різними критеріями: розміром аудиторії, динаміці розвитку каналу, якості змісту, відповідності принципам спільноти, умовами використання і т.п. І якщо ви не будете відповідати їм, то просто отримаєте відмову в партнерстві. Якщо ж ваш канал буде допущений до комерційного використання, ви зможете отримувати дохід від рекламних показів.

Також команда YouTube в будь-який момент може зажадати підтвердження ваших авторських прав на відеоматеріали (якщо відео буде не авторським, його можуть заблокувати).

Крім того, відео повинно бути з позначкою «загальнодоступне». Якщо ви відкриваєте тільки частковий доступ тим, у кого є посилання, такі ролики монетизувати не будуть.

Комерційне використання доданих відео

Для того, щоб включити показ реклами в уже завантажених вами відео при підготовці каналу до монетизації, перейдіть в розділ «Менеджер відео», знайдіть потрібне відео, і натисніть кнопку «Змінити» або «$» поруч з ним. На вкладці «Комерційне використання» в редакторі відео необхідно встановити прапорець. Після цього вибираєте формати оголошень, які будуть показані в ролику, і зберігаєте зміни.

Включати показ реклами при завантаженні нових відео можна аналогічним чином, починаючи з вкладки «Комерційне використання» на сторінці завантаження.

В обох випадках відео після цих маніпуляцій відправляється на перевірку. Ви повинні мати повні права на дане відео і погодитися, щоб в цьому відео було розміщено рекламу рекламодавців компанії.

Пам’ятайте, що якщо на задньому плані вашого ролика звучатиме музика, показуватимуться фрагменти фільмів/телепередач, демонструватиметься програмне забезпечення, будуть проходити прямі трансляції і т.п., вам необхідно мати письмовий дозвіл авторів даного контенту (що в принципі, для обивателя неможливо). Тому ретельно плануйте ваші відео, щоб не допускати ляпів.

Для того щоб відключити показ реклами, вам потрібно зняти прапорець «Комерційне використання» в потрібному ролику.

Види оголошень у відеороликах на YouTube

YouTube пропонує кілька типів рекламних оголошень:

 • In-Video – прозорі оголошення, які розміщуються в нижній частині відео;
 • TrueView In-Stream – показуються у вигляді відеореклами на початку або в середині вашого ролика. Через п’ять секунд перегляду даного оголошення користувач може пропустити його (або додивитися до кінця, якщо зацікавився);
 • In-Stream без можливості пропуску – це відеооголошення, які можуть розміщуватися на початку, середині або наприкінці відеоролика партнера. Їх тривалість становить 15-20 секунд, і користувачам необхідно їх подивитися для того, щоб продовжити перегляд обраного відео.

До речі, представники Google Україна відзначають, що більшість користувачів за власною ініціативою дивляться повну версію рекламного ролика, який показується перед початком сюжету, що їх цікавить. Вони часто вже не натискають кнопку «Пропустити рекламу», тому що пошукова система пропонує релевантні оголошення.

Статистика відеороликів

YouTube надає можливість перегляду аналітики по кожному відео.

Тут ви можете вивчити звіти про перегляди:

 • перегляди;
 • демографічні дані;
 • місця відтворення;
 • джерела трафіку;
 • пристрої;
 • утримання аудиторії і про залучення аудиторії;
 • передплатники;
 • сподобалося/не сподобалося тощо.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Прийняті норми законів в цілому направлені на протидію та запобіганню дискримінації прав людини, пов’язаних саме з трудовими відносинами

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Забудовники перекладатимуть усі додаткові витрати на покупців та інвесторів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Як заробляють, на що витрачають, на чому економлять і як кредитуються українці під час війни?