Проекти та інновації

Запроваджено новий порядок ліцензування торгівлі валютними цінностями

1 квітня 2021, 10:25Новини93

Этот материал также доступен на русском

Переоформлення ліцензії на здійснення валютних операцій на ліцензію на торгівлю валютними цінностями відбуватиметься автоматично.

  • Посилання скопійованоlink copied

Національний банк у зв’язку зі змінами в законодавстві запровадив новий порядок ліцензування торгівлі валютними цінностями. Відтепер для провадження цієї діяльності необхідно отримати ліцензію на торгівлю валютними цінностями, порядок видачі якої визначено в окремому Положенні регулятора.

З ухваленням нового Положення ключові вимоги до ліцензіатів, перелік документів та умови отримання ліцензії не зазнали суттєвих змін.

Водночас відтепер для торгівлі валютними цінностями небанківській установі достатньо мати власний капітал у сумі не менше ніж п’ять мільйонів гривень незалежно від кількості структурних підрозділів.

Окрім того, спрощено процедуру розгляду пакета документів. Зокрема, строк розгляду документів зменшено з двох місяців до 30 робочих днів.

Небанківським установам, які вже мають ліцензії на здійснення валютних операцій, не потрібно заново звертатися до Національного банку через зміну нормативного регулювання цього процесу.

Переоформлення ліцензії на здійснення валютних операцій на ліцензію на торгівлю валютними цінностями відбуватиметься автоматично.

Після набрання чинності постановою Національний банк самостійно внесе запис про видачу небанківській установі ліцензії на торгівлю валютними цінностями до двох реєстрів – Державного реєстру фінансових установ або реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, та до електронного реєстру валютних ліцензій.

Зазначене Положення затверджене постановою Правління Національного банку від 26 березня 2021 року № 26 “Про затвердження Положення про порядок видачі ліцензії на торгівлю валютними цінностями” і набуває чинності з 1 квітня 2021 року.​

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу