Запроваджено дистанційні перевірки з питань фінмоніторингу, дотримання вимог валютного та санкційного законодавства під час карантину

21 грудня 2021, 10:42Новини583

Этот материал также доступен на русском

Відтепер інспекційна група має право отримати віддалений доступ до документів/інформації об’єкта перевірки та до його систем автоматизації.

  • Посилання скопійованоlink copied

Національний банк запровадив дистанційний підхід до проведення виїзних перевірок банків та небанківських установ у сфері фінансового моніторингу, валютного нагляду, нагляду з питань реалізації і моніторингу ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) в умовах карантину.

Такий підхід має забезпечити безперервність нагляду в умовах карантину та зменшити ризики для здоров’я працівників банків, небанківських установ, які є об’єктами перевірки, та Національного банку.

Проведення виїзних перевірок у приміщенні об’єкта перевірки може ускладнюватися переходом на віддалену форму роботи. Тому Національний банк нормативно врегулював проведення виїзних перевірок в умовах карантину з використанням інструментів віддаленого доступу. Відтепер інспекційна група має право отримати віддалений доступ до документів/інформації об’єкта перевірки та до його систем автоматизації.

Зустрічі членів інспекційної групи з керівниками та працівниками банку/небанківської установи можуть проводитися в режимі відеоконференції та/або телефонного зв’язку, інтерв’ю з керівниками та працівниками об’єкта перевірки – в режимі відеоконференції.

Зазначені підходи передбачені постановою Правління Національного банку від 17 грудня 2021 року № 145 “Про особливості здійснення виїзних перевірок у сфері фінансового моніторингу, валютного нагляду, нагляду з питань реалізації і моніторингу ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) під час карантину”, яка набирає чинності з 22 грудня 2021 року.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини