Проекти та інновації

Законопроєкт про право адвокатів на травматичну зброю рекомендований до прийняття за основу

4 червня 2021, 15:25Новини249

Этот материал также доступен на русском

Впродовж 2013-2020 рр. до НААУ надійшло 10 повідомлень про вбивство адвокатів.

  • Посилання скопійованоlink copied

Національна асоціація адвокатів України в цілому схвалює законопроєкт №4612 «Про внесення змін до статті 23 закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо гарантій адвокатської діяльності» та підтримує його прийняття за основу у першому читанні.

Про це повідомив Секретар РАУ Ігор Колесников на засіданні Комітету Верховної Ради з питань правової політики, зазначає НААУ.

Законопроєкт передбачає надання права адвокатам на придбання, зберігання, носіння та застосування засобів активної оборони вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, тобто, травматичної зброї.

Документ вже отримав позитивний висновок бюджетного Комітету ВРУ, Міністерства фінансів, Міністерства юстиції, Інституту законодавства Верховної Ради та НААУ. Так, профільний комітет ВРУ рекомендує прийняти законопроєкт у першому читанні за основу.

Як зазначається, впродовж 2013-2020 рр. до НААУ надійшло 10 повідомлень про вбивство адвокатів, 9 – про замахи на життя, 57 – про фізичну розправу з адвокатами, 59 – про погрози адвокатам. НААУ вважає, що 85% фактів порушень професійних прав та гарантій адвокатської діяльності сталися через здійснення адвокатами професійних обов’язків.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…