Проекти та інновації

Податковий борг комунальних підприємств при приватизації будуть списувати: законопроєкт

15 січня 2021, 16:31Новини209

У Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону № 4574 від 04.01.2021 “Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо продажу об’єктів державної та комунальної власності)”.

  • Посилання скопійованоlink copied

У Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону № 4574 від 04.01.2021 “Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо продажу об’єктів державної та комунальної власності)”.

Законопроектом пункт 92.1 статті 92 Податкового кодексу України доповнюється нормою щодо продажу об’єктів державної та комунальної власності, що перебувають в податковій заставі, через процедури приватизації.

У статті 95 щодо продажу майна, що перебуває у податковій заставі, визначено, що продаж майна платника податків здійснюється виключно на електронних публічних торгах. Порядок продажу майна платника податків на електронних публічних торгах затверджуються Кабінетом Міністрів України. Визначено порядок взаємодії державного органу приватизації та контролюючого органу при продажу об’єктів права державної та комунальної власності, що перебувають у податковій заставі

Підрозділ 10 «Інші перехідні положення» розділу ХХ “Перехідні положення” доповнено новим пунктом 25 про списання накопиченого станом на 01 січня 2021 року податкового боргу (у тому числі встановлений судовими рішеннями та реструктуризований) державних та комунальних підприємств, акціонерних товариств, створених у процесі корпоратизації, 100 відсотків акцій (часток) яких перебувають у державній власності, щодо яких органом приватизації прийнято рішення про їх приватизацію. Суми, списані відповідно до положень цього пункту не включаються до доходів та витрат учасників процедури списання. Контролюючі органи в межах їх компетенції у порядку, передбаченому для списання безнадійного податкового боргу, здійснюють списання зазначених сум протягом десяти робочих днів з дня направлення відповідним органом приватизації повідомлення про прийняття ним рішення про приватизацію підприємства.

На думку, авторів законопроекту, прийняття цих змін дозволить звільнити державу від невластивих функцій, знайти ефективного власника для такого майна та створить сприятливі умови у сфері приватизації державного і комунального майна.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
«Відсутніх боржників» швидко ліквідовували та визнавали погашеними їх борги перед кредиторами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами