За кордоном

Захищеність смартфонів Huawei назвали причиною провалу розвідки Ізраїлю

10 жовтня 2023, 12:20Новини13345

За словами користувачів та деяких спеціалістів, смартфони Huawei складно прослуховувати

  • Посилання скопійованоlink copied

У мережі з’явилась теорія, що розвідка Ізраїлю пізно відреагувала на атаку ХАМАС через те, що палестинські бойовики користуються технікою Huawei. За словами користувачів та деяких спеціалістів, смартфони Huawei складно прослуховувати.

Детальніше про це повідомили журналісти видання Al Bawaba.

«Схоже, лідери ХАМАСу дійсно використовували смартфони Huawei, щоб не допустити прослуховування з боку західних спецслужб. Тепер зрозуміло, чому США так ненавидять Huawei. Якщо ви не хочете зливати конфіденційну інформацію ЦРУ просто купіть смартфон Huawei», — написав користувач DaiWW на платформі X.

Пізніше з такою теорією погодився колишній член терористичної організації Аль-Каїда Еймен Дін. За його даними, лідери та бойовики ХАМАС насправді користуються переважно планшетами та смартфонами Huawei.

«Усім, хто запитує, як Ізраїль зі своїми службами безпеки та розвідки не зміг дізнатися про плани ХАМАС щодо зухвалого вторгнення до Ізраїлю. Часткова відповідь на це запитання: Huawei», — написав Дін. Він пояснив, що після того, як Google та інші IT-гіганти США заборонили Huawei використовувати у смартфонах та планшетах свої сервіси, китайська компанія розробила власні аналоги іноземних програм. Причому нові сервіси не захищені від злому китайських спецслужб.

Зауважимо — саме компанія Huawei увійшла у список виробників популярних Android-смартфонів, що шпигують за користувачами. Наприкінці червня Єврокомісія закликала країни ЄС обмежити доступ до своїх мереж 5G постачальникам обладнання, які становлять ризики для кібербезпеки — компанії Huawei та ZTE, які вважаються шпигунами Китаю.

Huawei та ZTE піддаються санкціям з боку США — компанії не можуть отримувати доступ до американської технології та програмного забезпечення при проектуванні та виробництві своєї продукції. Саме це, за словами спеціалістів GCHQ (Центр урядового зв’язку Великої Британії), робить контроль над цією продукцією складнішим і навіть неможливим.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Контролюючий орган інформує нового власника про податкові зобов'язання після отримання даних про зміну власності

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Державна політика має бути спрямована на перенаправлення грошових потоків в бюджет у цивілізований спосіб

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Спільнота творців не має наміру сидіти склавши руки, спостерігаючи, як Копіпастор краде та заробляє на чужих авторських правах

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного