За тиждень з Росії «вийшла» одна іноземна компанія, ще 6 — заявили про «вихід» — KSE

20 грудня 2022, 12:30Новини187

Через санкції Заходу новорічні подарунки для росіян подорожчали на 20% у порівнянні з минулим роком, зокрема через необхідність налагодження співпраці з іншими постачальниками

  • Посилання скопійованоlink copied

Станом на 18 грудня 144 компанії з іноземним капіталом повністю завершили вихід з ринку РФ, 1156 компаній перебувають у процесі виходу. Водночас наразі 501 іноземна компанія скоротила поточні операції в РФ та призупинила нові інвестиції, а ще 1201 — продовжує свою діяльність в Росії. Про це свідчить моніторинг KSE Institute.

Вихід компаній

Протягом тижня з ринку РФ повністю «вийшла» одна іноземна компанія, ще 6 — заявили про «вихід». Компанії, які повністю вийшли з РФ, мали щонайменше 284 тис. осіб персоналу, $36,2 млрд річного доходу, $14,9 млрд капіталу та $31,7 млрд активів.

Аналітики KSE Institute наголошують, що складно недооцінити вплив на економіку Росії лише 144 компаній, які повністю вийшли з країни. Адже в них працювало майже 20,4% персоналу, занятого в іноземних компаніях.

Лише в минулому році ці 144 компанії генерували виручки на 36,2 млрд дол або 12,3% від всієї виручки і сплатили 3,2 млрд дол податків або 12,9% від загальної суми податків, сплачених компаніями, які спостерігалися.

Крім того, цьогоріч через санкції у Росії порушені існуючі раніше ланцюги поставок пов’язаних із новорічними святами товарів, які традиційно замовляють росіяни.

Через санкції Заходу новорічні подарунки для росіян подорожчали на 20% у порівнянні з минулим роком, зокрема через необхідність налагодження співпраці з іншими постачальниками.

Цілком очікувано, що росіянам доведеться витратити на сервіровку новорічного столу на 15−20% більше коштів, ніж минулого року. Адже інфляційний шок через санкції призвів до зростання вартості практично всіх продуктів, які входять до складу традиційних до новорічного свята страв.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»