За рік великої війни в Україні відкрилося 202 000 ФОПів. У яких сферах українці будують бізнес

28 березня 2023, 14:14Новини237

Этот материал также доступен на русском

Очікування бізнесу від результатів діяльності в 2023 році – +10% до доходів 2022 року

  • Посилання скопійованоlink copied

Попри війну, українці продовжують розвивати малий бізнес. Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні зареєстровано понад 202 000 нових ФОПів.

Більшість нових бізнесів відкриваються у сфері роздрібної торгівлі, порахував сервіс Опендатабот.

Ключові факти

  • Після початку великої війни деякий час реєстри не працювали, і відкрити ФОП було неможливо. Після відновлення можливості відкривати власну справу за допомогою «Дії» лише за першу добу було зареєстровано понад 1000 нових бізнесів, зазначили в Опендатабот.
  • Вже у квітні їх кількість зросла удесятеро – до 12 600 справ. Відтоді кількість нових ФОПів збільшувалася, сягнувши піку у вересні з 20 100.
  • Після невеликого спаду протягом осені та початку зими, ймовірніше за все, повʼязаного з блекаутами та масовими обстрілами Росією цивільної інфраструктури, на початку 2023 року кількість нових малих і середніх бізнесів знову почала зростати.
  • Найбільшу кількість нових ФОП від початку повномасштабного вторгнення зареєстрували кияни – 29 000. На Львівщині зʼявилося 16 800 ФОПів, замикає трійку Дніпропетровщина – там зареєстрували 15 900 нових бізнесів.
За рік великої війни в Україні відкрилося 202 000 ФОПів. У яких сферах українці будують бізнес /Фото 1
  • Перед повномасштабним вторгненням перше місце за кількістю реєстрацій нових ФОПів посідав КВЕД «Комп’ютерне програмування, консультування та пов’язана з ними діяльність», а категорії «Надання інформаційних послуг» та «Надання інших індивідуальних послуг» обіймали третю і четверту позиції.
  • Рік великої війни змінив ситуацію – до топу потрапили ФОПи, повʼязані з торгівлею. Нові ФОПи-програмісти посунулися на друге місце, поступаючись бізнесам у сфері роздрібної торгівлі. Третє місце посідають справи у сфері оптової торгівлі автотранспортом. Натомість інформаційні та індивідуальні послуги обіймають п’яте і сьоме місця у переліку відповідно.
За рік великої війни в Україні відкрилося 202 000 ФОПів. У яких сферах українці будують бізнес /Фото 2

Контекст

У найближчій перспективі бізнес в Україні не бачить факторів для поліпшення економічної ситуації та ділового середовища. Очікування бізнесу від результатів діяльності в 2023 році – +10% до доходів 2022 року, свідчать дані 10-ї хвилі досліджень стану українського бізнесу, яку провели в Advanter Group. За результатами 2022 року, 26,5% підприємств повністю або майже повністю зупинили роботу. Це нижче від показника листопада, коли 31,7% підприємств повністю або майже повністю не працювали.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону