За Програмою «Доступна іпотека 7%» підписано 1377 кредитних договорів на 1,191 млрд грн

10 січня 2022, 09:04Новини138

Этот материал также доступен на русском

Загалом до уповноважених банків надійшло 1899 заявок на участь у програмі на загальну суму 1,644 млрд грн, з яких 23,08% становить первинний ринок і 76,92% – вторинний.

  • Посилання скопійованоlink copied

Станом на 06 січня поточного року уповноваженими банками з виконання Державної програми «Доступна іпотека 7%» підписано 1377 кредитних договорів на загальну суму 1,191 млрд грн як на первинному (22,45%), так і вторинному (відповідно – 77,55%) ринках.

Загалом до уповноважених банків надійшло 1899 заявок на участь у програмі на загальну суму 1,644 млрд грн, з яких 23,08% становить первинний ринок і 76,92% – вторинний.

У Програмі задіяно 25 регіонів, у тому числі м. Київ. Згідно з поданими громадянами заявками на отримання кредитів, найактивнішими регіонами у минулому тижні були:

  • Київська обл.- (31,33 %);
  • м. Київ (30,92 %);
  • Львівська обл. (6,57 %);
  • Харківська обл. (5,67 %);
  • Волинська обл. (3,95 %).

Приріст за тиждень становить:

+4% – кількості кредитів та +4% – суми кредитів;

+2% – кількості заявок та +2% – суми заявок.

Для залучення більшої кількості учасників у державних програмах «Доступна іпотека 7%» та «Доступні кредити 5-7-9%» Мінфін розробив постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28 та від 24 січня 2020 р. № 29», яка була прийнята на засіданні Уряду 21 жовтня 2021 р.

Зокрема, скасовано вікові обмеження до нерухомого майна (крім об’єктів нерухомості в обласних центрах із чисельністю населення більше 1 млн, що мають бути прийняті в експлуатацію або реконструйовані не раніше ніж протягом десяти років) та збільшено ліміт можливого перевищення площі предмета іпотеки з 20% – до 40% від нормативної площі, яка сплачується позичальником самостійно.

На сьогодні у програмі «Доступна іпотека 7%» беруть участь 21 уповноважених банків. Банки, що долучилися до держпрограми, продовжують удосконалювати власні процедури іпотечного кредитування згідно з оновленими умовами Програми, розробляють інформаційні матеріали для потенційних позичальників, проводять навчання персоналу тощо.

Звертаємо увагу потенційних позичальників, що саме банк приймає рішення стосовно видачі кредиту, використовуючи власну методологію оцінки платоспроможності потенційного позичальника.

Нагадаємо, що запуск «Доступної іпотеки 7%» відбувся у березні на виконання ініціативи Президента України Володимира Зеленського.

З переліком уповноважених банків можна ознайомитись на сайті Фонду Розвитку Підприємництва (ФРП).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро