За постачання неякісних бронежилетів на 6 млн грн судитимуть директора компанії

22 серпня 2023, 16:28Новини250

Этот материал также доступен на русском

В межах досудового розслідування проведено судову економічну експертизу, яка підтвердила що згадані бронежилети не відповідають вимогам ДСТУ

  • Посилання скопійованоlink copied

Детективи Бюро економічної безпеки України скерували до суду обвинувальний акт стосовно директора приватної компанії за фактом заволодіння майже 6 млн грн бюджетних коштів. Згадана службова особа організувала постачання бронежилетів неналежної якості до однієї з військових частин Закарпатської області.

Слідством встановлено, що керівник одного з підприємств Київщини у травні 2022 року уклав договір на постачання 350 бронежилетів. Відповідно до умов договору засоби індивідуального захисту мали відповідати 4 класу захисту.

Директор товариства, своїми діями нехтував безпекою життя і здоров’ям військовослужбовців та здійснив постачання військовій частині недоброякісних бронежилетів.

В межах досудового розслідування проведено судову економічну експертизу, яка підтвердила що згадані бронежилети не відповідають вимогам ДСТУ.

Таким чином керівник підприємства заволодів бюджетними коштами, виділеними на забезпечення національної безпеки та оборони України, на загальну суму 5,9 млн грн. Надалі отримані злочинним шляхом кошти, були перераховані на рахунки ряду юридичних осіб, з метою їх легалізації.

Наразі директору товариства висунуто обвинувачення у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених:

– ч. 5 ст. 191 КК України – заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, та

– ч. 1 ст. 209 КК України – розпорядження майном щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі здійснення фінансової операції, знаючи що таке майно одержано злочинним шляхом. Йому загрожує позбавлення волі на строк до 12 років.

Досудове розслідування у кримінальному проваджені здійснювали детективи Бюро економічної безпеки України у співпраці із оперативниками 11 головного відділу Департаменту військової контррозвідки СБ України та за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?