Колізії та конфлікти

За півроку БЕБ вилучило з незаконного обігу пального на 1,6 млрд гривень

11 серпня 2023, 15:43Новини215

Этот материал также доступен на русском

Найбільше пального було вилучено на нафтобазах в Одеській та Черкаській областях

  • Посилання скопійованоlink copied

З початку 2023 року детективи Бюро економічної безпеки вилучили з тіньового ринку 35 800 тонн бензину, газу, дизельного пального. Загальна вартість вилучених пально-мастильних матеріалів (далі – ПММ) та товарно-матеріальних цінностей становить орієнтовно 1,6 млрд гривень. Для порівняння за весь 2022 рік було вилучено 331 тонну пального.

Співробітники БЕБ зареєстрували 17 кримінальних проваджень щодо незаконного обігу пального. За результатами досудових розслідувань у кримінальних провадженнях вже повідомлено про підозру 12 особам.

Припинено діяльність підпільних виробництв та нелегальних АЗС на території Львівської, Чернігівської, Одеської, Житомирської, Черкаської, Чернівецької областей, а також у Києві та області тощо.

Найбільше пального було вилучено на нафтобазах в Одеській та Черкаській областях.

Загалом це понад 16 тис. тонн бензину та дизпалива. Орієнтовна вартість вилучених нафтопродуктів становить майже 800 млн грн.

У цій справі співробітники БЕБ вже забезпечили надходження до бюджету від ПАТ «Укртатнафта» понад 1,2 млрд грн податків, несплачених колишнім менеджментом компанії.

Детективи БЕБ також вилучили майже 6 тис. тонн пального у Київській області, яке реалізовувалося на підконтрольній нафтобазі за готівку. Вартість вилученого – 360 млн гривень.

Окрім того, співробітники Бюро викрили одного із операторів АЗС, який продавав пальне сумнівного походження без сплати акцизного податку. Така діяльність призвела до ухилення від сплати податків у розмірі 30 млн грн. Вилучено майже 6 тис. тонн пального вартістю понад 260 млн грн.

В одному із кримінальних проваджень детективи Бюро економічної безпеки України повідомили про підозру керівнику столичного підприємства в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. Службові особи компанії порушили умови транзиту ПММ магістральним нафтопроводом з території рф до Угорщини.

А компанія, яка надає фінансові гарантії передбачені законодавством, не сплатила мито при настанні гарантійного випадку. Такі дії завдали державному бюджету збитки у розмірі понад 244 млн грн. Згадана компанія – фінансовий гарант – підконтрольна народному депутату-«утікачу» Також під час обшуків в Енергетичній митниці Держмитслужби України вилучено копії транзитних митних декларацій та незаконний дозвіл на зміну митного режиму

Нагадаємо, БЕБ за півроку вилучило контрафактного алкоголю на 650 млн грн.

Проекти та інновації
Вчора, 12:33 • Новини • Проекти та інновації
Проекти та інновації
Вчора, 11:15 • Новини • Проекти та інновації

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?