За підсумками 2023 року резиденти «Дія.City» сплатили 8,5 млрд грн податків

12 лютого 2024, 14:44Новини80

Этот материал также доступен на русском

Наразі резидентами «Дія.City» є понад 830 компаній

  • Посилання скопійованоlink copied

Спільне дослідження Мінцифри та Спілки Diia.City United засвідчило, що 98% резидентів задоволені режимом Дія.City.

Про це йшлося на конференції, присвяченій другій річниці Дія.City, на якій були озвучені головні факти із дослідження.

В межах дослідження було опитано 171 чинних та 54 потенційних резидентів Дія.City. Метою опитування було зʼясувати, які переваги переконали або можуть переконати бізнеси доєднатися до Дія.City, яку модель оподаткування резиденти обрали, чи використання особливих умов оподаткування виправдало очікування респондентів, а також які основні пріоритети компаній на майбутнє в межах резидентства.

Згідно з опитуванням, 76% резидентів – це усталений бізнес, і відповідно 24% – стартапи.

98% резидентів задоволені Дія.City: 52% відповіли, що повністю задоволені, 46.2% – скоріше задоволені, ніж не задоволені.

93% компаній, що працюють на особливих умовах оподаткування, зазначили, що їхні очікування виправдались.

Основною перевагою використання особливих умов оподаткування стала можливість реінвестувати прибуток в розвиток бізнесу. Серед основних пріоритетів резидентів простору – усунення недоліків податкового законодавства, вирішення питань прозорого бронювання та внесення змін до законодавства щодо розширення простору Дія.City.

За підсумками 2023 року резиденти «Дія.City» сплатили 8,5 млрд грн податків, повідомив віцепремʼєр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Наразі резидентами «Дія.City» є понад 830 компаній, у яких працюють більше 62 000 спеціалістів, повідомив Федоров. Також, за його словами, резидентами податкового режиму стали понад 100 defense-tech компаній. Для порівняння: у 2022 році резиденти сплатили до держбюджету понад 4 млрд грн. У компаніях-резидентах «Дія.City» на кінець 2022-го працювало понад 35 000 спеціалістів.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні