За кордоном

За підсумками 2022 року безробіття в РФ може зрости більш ніж удвічі – Bloomberg

7 квітня 2022, 18:00Новини529

Этот материал также доступен на русском

До кінця 2022 року в зоні ризику у РФ буде близько 2 млн робочих місць, а поліпшення ситуації очікується тільки у 2023 році.

  • Посилання скопійованоlink copied

За підсумками 2022 року безробіття у РФ може зрости більш ніж удвічі та перевищити 9% уперше за останні 10 років. За оцінками експертів, у зоні ризику близько 2 млн робочих місць.

Про це пише Bloomberg із посиланням на березневе опитування аналітиків, зазначає ЕП.

Це нагадує початок 90-х років, коли у Росії розпочалися реформи та закривалися заводи“, – зазначив у розмові з агентством професор НДУ ВШЕ, доктор економічних наук Євген Гонтмахер.

Згідно з прогнозом фонду “Центр стратегічних розробок”, до кінця 2022 року в зоні ризику у РФ буде близько 2 млн робочих місць, а поліпшення ситуації очікується тільки у 2023 році.

Водночас ще наприкінці лютого безробіття в країні було близьким до мінімальних значень і становило трохи понад 3 млн“, – написав Bloomberg.

Як зазначається, криза на ринку праці розвиватиметься поступово: замість звільнень компанії, перебуваючи “під тиском влади”, можуть почати скорочувати зарплати, переводити працівників на неповний робочий день або відправляти у неоплачувану відпустку.

Відкриті звільнення можуть стати повсюдними лише тоді, коли санкції сприйматимуться як довгострокові. У результаті зростання безробіття може бути поступовим, а пік нижчим, ніж можна було б очікувати для економічного шоку такого масштабу“, – зазначив експерт Bloomberg Economics Скотт Джонсон.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога