За перший місяць 2024 року до Фонду гарантування вкладів надійшло понад 261,5 млн грн

26 лютого 2024, 14:33Новини239

Этот материал также доступен на русском

Усі отримані кошти йдуть на погашення вимог кредиторів банків, що ліквідуються, серед яких, переважно, юридичні особи

  • Посилання скопійованоlink copied

Протягом січня 2024 року сума надходження коштів до банків в управлінні Фонду гарантування вкладів склала 261,5 млн грн.

«Очікувано, у перший місяць нового року ми фіксуємо сповільнення темпів надходжень коштів до банків, що ліквідуються Фондом. Це пояснюється зниженням активності потенційних покупців активів банків у період новорічних і різдвяних свят. Усі отримані кошти йдуть на погашення вимог кредиторів банків, що ліквідуються, серед яких, переважно, юридичні особи. Нагадаю, протягом 2023 року банки в ліквідації отримали 7,17 млрд грн – це максимальний показник надходжень за останні чотири роки», – відзначила директор фінансовий Фонду Олена Нужненко.

 

Із загальної суми надходжень за січень поточного року 55,2 млн грн банки отримали від погашення кредитів, 37,7 млн грн – від реалізації активів, 7,5 млн грн – від погашення цінних паперів, 4,5 млн грн – від оренди майна, 156,7 млн грн – з інших джерел (коррахунки, виконавчі провадження тощо).

У розрізі банків найбільше коштів надійшло до:

АТ «АЙБОКС БАНК» – 153,9 млн грн;

АТ «БАНК ФОРВАРД» – 21,9 млн грн;

АТ «БАНК СІЧ» – 19,1 млн грн;

АТ «Промінвестбанк» – 17,0 млн грн;

АТ «МЕГАБАНК» – 15,9 млн грн.

З метою мінімізації негативного впливу наслідків війни Фонд оновив умови погашення кредитної заборгованості для позичальників банків під управлінням Фонду. Водночас, Фонд звертається з проханням до позичальників, за наявності фінансової можливості, продовжувати виконувати свої боргові зобов’язання, щоб не накопичувати кредитне навантаження.

Нагадуємо, кошти, що надходять від управління та реалізації активів (майна) неплатоспроможних банків в управлінні Фонду, спрямовуються на задоволення вимог їх кредиторів у черговості, визначеній статтею 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Фонд гарантування вкладів поставив собі за мету досягти європейських стандартів гарантування вкладів. Що потрібно зробити, щоб стратегічна ціль стала досяжною перспективою?

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
За офіційною статистикою, станом на березень 2021 р. в Україні було зареєстровано 323 кредитні спілки

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
В результаті приватизації держава позбавиться необхідності докапіталізації банку в майбутньому

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Як зміниться кредитний ринок і банківська система, якщо Фонд гарантування вкладів фізичних осіб матиме необмежені права?

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Уривка немає, тому що запис захищений.

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Майже 47 млрд грн основного боргу і ще 64 млрд грн нарахованих відсотків — загалом понад 111 млрд грн повинен буде перерахувати уряду до 2031 року Фонд…