За кордоном

За п’ять років регулятори США оштрафували криптокомпанії на $32 млрд

10 жовтня 2024, 16:40Новини52

Этот материал также доступен на русском

Найбільшою справою є крах криптовалютної біржі FTX і пов’язаної з нею фірмою Alameda Research

  • Посилання скопійованоlink copied

Аналітики компанії CoinGecko опублікували звіт щодо правозастосовчих заходів, які прийняли регулятори США щодо криптовалютних компаній. За їхніми даними, розгляди та рішення за 25 найбільшими судовими позовами відбулися в період з 1 січня 2019 по 9 жовтня 2024 року.

Експерти підрахували, що сумарно компанії зі сфери цифрових активів зобов’язали виплатити $32 млрд. Найбільшою справою є крах криптовалютної біржі FTX і пов’язаної з нею фірмою Alameda Research. У межах цього процесу відповідачі мають виплатити $12,7 млрд.

У CoinGecko зазначили, що під час аналізу не враховували позови Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами США (CFTC) проти окремих керівників FTX і Alameda Research.

Рейтинг найбільших кейсів криптокомпаній та обсяги штрафів, виписаних регуляторами у 2024 році. Джерело: CoinGecko.
Рейтинг найбільших кейсів криптокомпаній та обсяги штрафів, виписаних регуляторами у 2024 році. Джерело: CoinGecko.

На другому місці за розміром штрафу перебуває справа щодо врегулювання спору між владою США і збанкрутілою компанією Celsius. Обсяг виплат за цим кейсом сягнув $4,7 млрд. Зазначимо, що в серпні 2024 року керуючий із банкрутства фірми повідомив про розподіл коштів на суму понад $2,53 млрд між приблизно 251 000 кредиторів.

Третя позиція рейтингу CoinGecko дісталася компанії Terraform Labs, яка зазнала краху. У червні 2024 року суд штату Нью-Йорк схвалив угоду між Комісією з цінних паперів і бірж США (SEC) і згаданою фірмою. Компанія зобов’язалася виплатити $4,5 млрд штрафу для врегулювання спору з владою.

«Примітно, що крах Celsius і Terraform Labs у середині 2022 року став ключовою подією, що ознаменувала перехід від “бичачого” криптовалютного ринку до “ведмежого”, кульмінацією якого стало падіння FTX, яке спричинило нову хвилю перевірок з боку регуляторів у США», — ідеться у звіті CoinGecko.

На четвертій позиції в списку аналітиків перебуває криптовалютна біржа Binance. У листопаді 2023 року платформа визнала себе винною в порушенні законів США. Для припинення справи компанія погодилася виплатити штраф у $4,3 млрд, а її засновник Чанпен Чжао (CZ) був змушений покинути крісло генерального директора Binance.

Пізніше підприємцю висунули індивідуальні звинувачення щодо порушення законодавства про боротьбу з відмиванням грошей. Суд визнав його винним і призначив покарання у вигляді чотирьох місяців тюремного ув’язнення. 27 вересня 2024 року Чанпен Чжао офіційно звільнився з в’язниці.

«Врегулювання проблеми Binance — знакова перемога американських регуляторів, оскільки це єдине врегулювання на кілька мільярдів доларів, надане чинній криптовалютній компанії», — підсумували експерти.

Загалом аналітики CoinGecko відібрали 25 найбільших випадків врегулювання спору з владою США. З них 16 справ припало на минулі два роки. На думку експертів, це відображає підвищену увагу регуляторів до галузі цифрових активів.

У 2023 році представники американських фінансових агентств уклали вісім угод із криптокомпаніями на загальну суму $10,9 млрд. Попри те, що 2024 рік ще не добіг кінця, він уже перевершив попередній звітний період на 78,9%, підкреслили в CoinGecko. За минулі десять місяців регулятори оштрафували фірми з індустрії на $19,5 млрд.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна