За неправомірне носіння військової форми – штраф і конфіскація

21 квітня 2022, 16:36Новини627

Цивільним громадянам забороняється носіння військової форми чи будь-якої іншої форми або одягу, які нагадують військову та можуть вводити в оману

  • Посилання скопійованоlink copied

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про правовий режим воєнного стану» (щодо права носіння військової форми під час дії правового режиму воєнного стану)» № 7302.

Новою ст. 186-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення пропонується встановити, що під час дії правового режиму воєнного стану носіння цивільними громадянами військової форми чи будь-якої іншої форми або одягу, які нагадують військову та можуть вводити в оману, з порушенням вимог, визначених Законом України «Про правовий режим воєнного стану», – тягне за собою накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією відповідної форми або одягу.

Доповненням до ст. 8 Закону України ««Про правовий режим воєнного стану» передбачається, що у період воєнного стану право на носіння військової форми одягу має виключно Президент України як Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України, Міністр оборони України, військове командування, визначене цим Законом, військовослужбовці Збройних сил України та Сил територіальної оборони Збройних сил України, військовослужбовці інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, військовозобов’язані під час проходження зборів, резервісти, курсанти та ліцеїсти, а також громадяни, які звільнені з військової служби в запас або у відставку з наданням права носіння військової форми одягу.

Під час дії правового режиму воєнного стану цивільним громадянам забороняється носіння військової форми чи будь-якої іншої форми або одягу, які нагадують військову та можуть вводити в оману.

Заборона на носіння будь-якої форми або одягу, які нагадують військову та можуть вводити в оману, не поширюється на носіння службової, спеціальної форми працівниками правоохоронних органів, органів спеціального призначення з правоохоронними функціями, органів прокуратури в робочий час.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі