Колізії та конфлікти

За матеріалами ДБР перед судом постане податківець з Кременчука, який допомагав місцевим призовникам уникнути мобілізації

3 жовтня 2023, 17:40Новини140

Этот материал также доступен на русском

За свої послуги він просив 4,5 тис. дол. США

  • Посилання скопійованоlink copied

Працівники ДБР у взаємодії із СБУ завершили досудове розслідування стосовно інспектора податкової з Кременчука Полтавської області, який за гроші допомагав охочим уникнути мобілізації.

Обвинувальний акт направлено до суду.

Податківець хизувався своїми зв’язками у військкоматі та пропонував знайомим допомогти уникнути призову на військову службу. За свої послуги він просив 4,5 тис. дол. США.

За ці гроші він обіцяв «клієнтам» отримати висновок військово-лікарської комісії, згідно з яким військовозобов’язаного буде визнано не придатним до служби та виключено з військового обліку.

У квітні 2023 року податківця затримано під час передачі сфабрикованих документів одному з ухилянтів.

У висновку військово-лікарської комісії, який він приніс на зустріч, зазначалося, що у призовника захворювання серцево-судинної системи, хоча насправді чоловік проблем зі здоров’ям не мав. Також інформація про непридатність до служби зазначалася й у військовому квитку.

Фігурант обвинувачується у пропозиції здійснити вплив за надання неправомірної вигоди та одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави (ч. 2 ст. 369-2 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк до 5 років. Податківець звільнений з посади. Своєю чергою слідчі ДБР, в окремому кримінальному провадженні, продовжують розслідувати діяльність посадовців Кременчуцького ТЦК та членів ВЛК.

Процесуальне керівництво здійснює Полтавська обласна прокуратура.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах