Огляд ЗМІ

З «позаземного пилу», крохмалю та солі отримали надміцний бетон – StarCrete

18 березня 2023, 16:16Новини729

Матеріал з марсіанського пилу, крохмалю і солі виявився вдвічі міцнішим за звичайний бетон

  • Посилання скопійованоlink copied

Інженери з університету Манчестера представили просту технологію виробництва будівельних матеріалів для місії на Марсі. Матеріал StarCrete складається з «позаземного» пилу, картопляного крохмалю та щіпки солі. Матеріал з марсіанського реголіту вдвічі міцніший за класичний бетон, а з місячного — майже втричі.

Доставка матеріалів із Землі для місячних баз та дослідження інших планет коштує надто дорого. Вчені по всьому світу досліджують технології виробництва з «місцевих» матеріалів, які дозволять максимально ефективно використовувати речовини, доступні астронавтам та космонавтам безпосередньо на планеті чи супутнику.

Інженери з Манчестерського університету раніше показали, що аналог земного бетону можна отримати з реголіту (ґрунту), крові та сечі. Нове дослідження – спроба створити спосіб, для якого не потрібні регулярні кровопускання.

Дослідження показало, що, змішуючи марсіанський пил із крохмалем і крупинками солі, можна отримати бетон із міцністю на стискування 72 МПа. Для порівняння, міцність звичайного бетону – 32 МПа, а отриманого з марсіанського реголіту, сечі та крові – 40 МПа. Використання матеріалу, що імітує місячний ґрунт, ще більше підвищувало міцність бетону: до 91 МПа.

Інженери підрахували, що для виробництва 0,5 т бетону потрібно всього 25 кг зневодненої картоплі. Технології виробництва картопляного крохмалю розробляються для харчування космонавтів та астронавтів, тому з основним компонентом матеріалу проблем не буде, вважають науковці. Невелику кількість солі, необхідну для збільшення міцності матеріалу, можна видобути з місцевого ґрунту чи сліз учасників місії.

Розробники вважають, що StarCrete можна також використовувати як екологічну альтернативу бетону на землі. Для його виробництва не потрібне екстремальне нагрівання, цей матеріал можна приготувати у звичайній духовці або мікрохвильовій печі при температурі, що підходить для домашньої випічки. Як наслідок, таке виробництво потребує менше енергії та знижує викиди вуглекислого газу.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби