З 1 жовтня банки займуться клієнтами з непрацюючими кредитами

19 вересня 2022, 15:33Новини220

У період військового стану та 30 днів після нього не нараховуються штрафи та пеня

  • Посилання скопійованоlink copied

Якщо кредит не виплачується 90 і більше днів, його визнають дефолтним. Через війну з російськими окупантами Нацбанк ввів низку послаблень, і до червня включно за кредитами, що не сплачуються, жодних санкцій не застосовували, але з кінця червня Нацбанк вирішив “порахувати” стан справ за непрацюючими кредитами, і був даний відлік 90 дням, який завершується саме 1 жовтня.

Роз’яснення щодо цього дав голова Асоціації українських банків Андрій Дубас в ефірі “Українського радіо”.

Він пояснив, що коли почалася повномасштабна агресія РФ, Нацбанк ухвалив рішення щодо пом’якшення багатьох умов для банків для того, щоб банківська система могла в цей екстремальний момент вистояти та працювати.

Як правило, якщо кредит не виплачується 90 і більше днів, його визнають дефолтним. Нацбанк ввів пом’якшення, і до червня включно за кредитами, що не сплачуються, ці підходи не застосовували. А з кінця червня Нацбанк вирішив “порахувати” стан справ за непрацюючими кредитами, і був запущено цей лічильник 90 днів, який завершується саме 1 жовтня“, – наголосив банкір.

За його словами, до 1 жовтня банки матимуть чітку статистику, скільки кредитів порівняно з попередніми періодами стали дефолтними, тобто непрацюючими.

Ми розуміємо, що ситуація викликана не безвідповідальність людей або небажанням виконувати свої зобов’язання, а саме військовою агресією. Як виходити з цієї проблеми – є різні варіанти. Взагалі усі банки пішли назустріч своїм клієнтам“, – констатував Дубас.

Так, у період військового стану та 30 днів після нього не нараховуються штрафи, пеня, банки в індивідуальному порядку з кожним клієнтом намагаються вести діалог та допомагати – або реструктуризувати борг, або знайти індивідуальну модель сплати кредиту.

Загальна частка непрацюючих кредитів на сьогодні ― близько 30%. В Україні діють три групи банків за їхньою структурою власності: банки з приватним українським капіталом, з іноземним капіталом та державним капіталом. Найбільшу негативну тінь у статистиці за непрацюючими кредитами кидають банки з державним капіталом“, – наголосив банкір.

 

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу