З 1 вересня Європа змінює правила перебування для українських біженців

1 вересня 2022, 15:26Новини2363

Этот материал также доступен на русском

Українці, які перебувають у Німеччині без оформлення статусу тимчасового захисту, повинні або залишити країну, або легалізуватися

  • Посилання скопійованоlink copied

У низці країн на українських біженців чекають зміни правил перебування, зокрема, доведеться переоформити документи для статусу тимчасового захисту. До яких саме змін варто готуватися, розповідає РБК-Україна.

Німеччина

Українці, які перебувають у Німеччині без оформлення статусу тимчасового захисту, і у яких до 31 серпня вичерпуються безвізові дні (90 днів протягом 180 днів), повинні або залишити країну, або легалізуватися.

Таке розпорядження влада країни видала ще на початку серпня, попереджаючи українців про початок обліку безвізових днів із 1 вересня.

Перебувати в Німеччині українцям дозволено до 31 серпня, незалежно від використання безвізу або депортації. Якщо безвіз закінчується до кінця літа, оформити тимчасовий захист необхідно до 1 вересня. Якщо 90 днів безвізового перебування в Німеччині закінчаться з 1 вересня до 1 грудня, необхідно подати заявку на реєстрацію статусу.

При цьому, оформлення статусу захисту для всіх українців, які прибувають до Німеччини з 1 вересня, не є обов’язковим. Можна легально перебувати в країні за безвізом 90 днів.

Реєстрація для громадян України буде доступною протягом усього періоду війни.

Франція

Українцям, які перебувають у Франції через війну, і які оформили статус тимчасового захисту, після 6 місяців перебування необхідно поновити його. Інакше, фінансові виплати будуть припинені.

Про це йдеться на сайті уряду. Термін дії дозволу на проживання APS для багатьох українців закінчується у вересні — через 6 місяців після прибуття до країни. Щоб зберегти свої права на отримання допомоги ADA, необхідно продовжити свій APS в префектурі за місцем проживання.

Інструкція, як це можна зробити і куди звертатися, опублікована на сайті https://parrainage.refugees.info/fr/ukraine.

Українців просять якомога швидше відправити такі документи в компетентне територіальне відділення OFII:

  • французько-українська форма запиту на продовження прав на ADA, датована і підписана;
  • копія чинного дозволу на тимчасове проживання на кожного повнолітнього члена сім’ї;
  • копія документа, що підтверджує наявність ресурсів (платіжні відомості, трудовий договір), який був отриманий з моменту в’їзду до Франції.

Для швидкої обробки ці документи бажано надіслати електронною поштою до компетентного територіального відділу — відповідно, до відділу проживання. Також копії можна надіслати поштою. При відправці поштою на конверті повинні стояти слова «Renouvellement ADA Ukraine».

Заяви варто подавати не раніше, ніж за 3 тижні до закінчення дії APS, але не пізніше 3 днів до цієї дати.

Чехія

Із вересня мерія Праги скасовує доплати власникам житла, які розміщують українських біженців. Державна субсидія становить 250 крон (10 євро) із людини за добу, а через високі ціни в мегаполісі місто виділяло додаткові 140 крон на людину за використання житла, — повідомляло «Радіо Прага».

Оскільки 250 крон було недостатньо, щоб компенсувати власникам вартість розміщення українців, влада Праги вносила додаткові гроші з місцевого бюджету.

Ірландія

З вересня українські біженці в Ірландії можуть безкоштовно піти на курси і отримувати стипендію. Програму допомоги українцям уряд Ірландії затвердив 17 серпня.

За програмою Post Leaving Certificate Courses будь-хто охочий може отримати доступ до курсів сертифікації. Навчання проводиться з різних дисциплін:

  • сільське господарство;
  • лісове господарство;
  • ветеринарна освіта;
  • рибальство.

У 2022−2023 навчальному році безкоштовно повчитися можуть українці, які проживають в Ірландії і отримали статус біженця. Для українців такі курси з вересня стануть безкоштовними. Крім того, студенти цих курсів отримають стипендію — 6 115 євро, яку розділять помісячно на рік.

Польща

Перші біженці з України в Польщі у березні зіткнулися з неможливістю обміняти готівкові гривні на злоті за прийнятним курсом. Тоді Нацбанки України і Польщі домовилися про обмін грошей за фіксованим курсом — трохи менше 7 гривень за 1 злотий. Одному українцю дозволили таким чином обміняти до 10 тисяч гривень.

Всього в PKO Bank Polski запустили такий обмін у 100 відділеннях, а загальна сума української валюти, які мав викупити Національний банк України, закладалася до 10 млрд гривень. Поки ж українці встигли обміняти 681 млн гривень, інтерес до програми знизився, тому її планують згорнути 10 вересня.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби