З 1 серпня в Україні діятимуть нові правила мобілізації

21 липня 2023, 14:18Новини7015

Этот материал также доступен на русском

На сьогоднішній день в Україні існує 4 види повісток

  • Посилання скопійованоlink copied

Україна починає видавати нові повістки з 1 серпня.

Про це повідомила Марія Левко, голова прес-служби Львівського обласного територіального центру комплектування і соціальної підтримки.

Як будуть мобілізувати з 1 серпня

На сьогоднішній день в Україні існує 4 види повісток.

Однак в умовах воєнного стану обов’язкового призову на строкову службу не проводять. Тож розраховувати на таку повістку не варто. Відповідно до законодавства України, на сьогоднішній день діють 3 види повісток:

  1. Повістки для уточнення даних. Вони видаються для уточнення і оновлення інформації про сімейний стан, стан здоров’я призовників, місце роботи та інші деталі.
  2. Повістка на проходження військово-медичної комісії. Цей вид повістки зобов’язує призовника пройти медичний огляд.
  3. Мобілізаційний наказ. Ця повістка вручається призовнику після проходження медкомісії, якщо його визнали здатним до проходження військової служби.

Всі перелічені види повісток залишаться дійсними й після 1 серпня. Втім, від цього дня військовослужбовці строкової служби за бажанням можуть бути переведені в категорію мобілізованих.

Основне право вручання повісток в Україні мають уповноважені представники Територіального центру комплектування (ТЦК). Також це право належить виконавчим органам сільських, селищних та міських рад, а також керівникам (головам) державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій.

Проте, усі вони можуть вручати повістки лише у випадку, якщо отримали відповідне розпорядження від ТЦК.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні