Проекти та інновації

Високопоставлених держслужбовців змусять остаточно відмовитись від бізнесу

10 липня 2023, 14:00Новини469

Этот материал также доступен на русском

Йдеться про таких високопосадовців як народні депутати, судді і топові чиновники.

  • Посилання скопійованоlink copied

Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) наполягає, щоб усіх високопоставлених держслужбовців змусили відмовитися від бізнесу, а також від участі у наглядових радах компаній, які приносять їм матеріальний зиск.

Для цього депутатам рекомендують ухвалити відповідний законопроект №9457, яким передбачені заходи щодо боротьби з корупцією в Україні. Зокрема, цей законопроект пропонує заборонити держслужбовцям виконувати свої повноваження на службі, якщо вони продовжують займатися бізнесом або не вийшли зі складу наглядової ради підприємства.

Тобто людям, які обіймають високі державні посади, хочуть заборонити займатися ще якимось видом діяльності, що приносить їм дохід. Особливо, якщо йдеться про приватний бізнес, інтереси якого вони можуть лобіювати, перебуваючи на своїй посаді.

Йдеться про таких високопосадовців як народні депутати, судді і топові чиновники.

При цьому в пояснювальній записці до законопроекту пишуть, що така правова норма існує і нині. Але, як правило, держслужбовці нею нехтують, а їхні колеги заплющують на це очі. Тому пропонується запровадити зміни до закону, які змусять високопоставлених держслужбовців вийти з бізнесу та не представляти його інтереси під час свого перебування на державній службі.

 

Як цього хочуть досягти?

Ініціатори законопроекту пропонують заборонити держслужбовцям, які займаються приватним бізнесом або обіймають посади у наглядових радах підприємств, виконувати свої обов’язки, які передбачає їхня посада на державній службі. Тобто фактично – усувати їх від роботи і не виплачувати їм зарплату, доки вони не втратять свій вплив на той чи інший бізнес.

Звичайно, це більш можливе у випадку з участю в наглядових радах. Бо щодо приватного бізнесу, яким займався нардеп (міністр, суддя) до вступу на державну службу, то він нікуди не подінеться. Та й, як правило, у таких людей бізнес зареєстрований на їхніх дружин, тещ та улюблених бабусь, які пам’ятають ще Першу світову війну. Тому номінально вони у ньому і так не беруть участі.

А ось проконтролювати вихід чиновника чи депутата із наглядової ради не становить жодних труднощів. І хоча б у таких випадках можна дещо знизити корупційну складову. Втім, повністю позбутися її навряд чи вдасться, оскільки є ще індивідуальні засоби подяки.

У законопроекті також передбачено, що всі рішення, ухвалені держслужбовцем, який номінально вийшов із бізнесу, проте реально в ньому залишився, можуть бути оскаржені в суді.

Джерело

 

Проекти та інновації
Вчора, 12:33 • Новини • Проекти та інновації
Проекти та інновації
Вчора, 11:15 • Новини • Проекти та інновації

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі