Колізії та конфліктиОгляд ЗМІ

Виробники сталевої продукції ЄС купують дешевий напівфабрикат з Росії без санкційних обмежень – Метінвест

11 листопада 2024, 17:29Новини70

Этот материал также доступен на русском

В ЄС повинні посилити санкції проти російської металургії, та надати українським виробникам рівні умови для конкуренції

  • Посилання скопійованоlink copied

Італійські виробники сталевої продукції продовжують купувати дешевий напівфабрикат в Росії, незважаючи на війну в Україні та загрози для інших країн. Тому в Євросоюзі повинні посилювати санкції проти російської металургії, а також надати українським виробникам рівні умови для конкуренції. Про це розповів керівник офісу генерального директора Метінвесту Олександр Водовіз на Київському міжнародному економічному форумі.

За словами гендиректора Метінвесту, виробники в ЄС досі мають змогу купувати дешеві російські сляби, на які не поширюються санкції. При цьому можливості українських металургів на європейському ринку не є конкурентними. Більш того, умови для наших металургів погіршуються.

Скоро запрацює механізм європейського екологічного мита СВАМ, який стане ще однією перешкодою для нашої продукції. Тож владі потрібно докладати зусиль для того, щоб забезпечити рівні умови для України на європейському ринку“, – зазначив він.

Однією з перепон на шляху модернізації української металургії є система гарантій, яка не створює рівних умов для українських та європейських підприємств.

«Ти маєш вийти на ринок, взяти гроші, а гарантії тобі надасть міністерство. Це не живі гроші. Європейці ж отримують безвідсоткові й безвиплатні гранти. А нам кажуть: візьміть кредити, платіть за них відсотки, а ми вам дамо за них гарантії. Це також, звісно, дуже хороший інструмент, і ми будемо ним користуватися. Але, знову ж таки, це не рівні умови», — наголосив Водовіз.

Ринок ЄС – це великі можливості, однак, щоб їх реалізувати, потрібно надати українським компаніям умови, однакові з європейськими.

«Тоді ми готові конкурувати. Але якщо нам висунуть такі вимоги щодо екології, які висувають європейцям, ми програємо цю конкуренцію, і не зможемо зайти в цей ринок», — пояснив Водовіз.

Одним із ризиків застосування політики ЄС щодо коригування вуглецевих викидів на кордоні (CBAM) для української промисловості Олександр Водовіз назвав неможливість беззастережної імплементації нормативних актів без належної підтримки підприємств.

«У частині екології ми бачимо настанови, що Україні слід ухвалити певні нормативні акти. Але ми не можемо приймати їх наосліп. Наприклад, в Європі для декарбонізації на кожен завод виділяється від 0,5 до 1 млрд євро. А у нас — нічого. Хочемо, аби звертали увагу на те, що ми перебуваємо в різних вагових категоріях», — зазначив керівник офісу гендиректора Метінвесту.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна