За кордоном

Виробник пива Heineken продав свої активи в Росії

25 серпня 2023, 16:49Новини202

Нідерландський пивоварний концерн Heineken оголосив про продаж своїх активів у Росії виробнику парфумерно-косметичної та господарсько-побутової продукції – групі “Арнест”

  • Посилання скопійованоlink copied

Нідерландський пивоварний концерн Heineken оголосив про продаж своїх активів у Росії виробнику парфумерно-косметичної та господарсько-побутової продукції – групі “Арнест”. Про це повідомляє російська редакція Forbes.

Отримавши всі необхідні схвалення, Heineken завершив операцію з продажу своїх активів у Росії групі “Арнест”. Ціна купівлі 100% акцій “Heineken Росія” (ТОВ “Об’єднані пивоварні Хейнекен”) склала 1 євро. Також угода зобов’язує покупця погасити внутрішньогрупову заборгованість російського бізнесу перед Heineken у розмірі 100 млн євро.

У Heineken визнали, що “угода спричинить очікуваний загальний сукупний збиток у розмірі €300 млн“. Права зворотного викупу за підписаною угодоу не передбачено.

Майбутня продукція не матиме логотип чи назву Heineken. Юридичний процес із зміни назви може тривати кілька місяців.

У рамках угоди новому власнику перейдуть всі активи Heineken, що залишилися в Росії, включаючи сім пивоварних заводів. На них протягом пів року буде припинено виробництво пива під брендом Amstel (бренд було виведено з Росії у 2022 році). При цьому покупець на три роки збереже ліцензії для низки регіональних брендів, які необхідні для безперервності бізнесу та схвалення угоди.

У прес-службі Heineken додали, що компанія не буде надавати підтримку цим брендам і отримувати будь-які доходи, роялті чи дивіденди з Росії.

Працівники пивоварень, які перейшли новому власнику, не втратять робочих місць

Хоча угода зайняла набагато більше часу, ніж ми розраховували, проте вона забезпечує існуючий рівень добробуту наших співробітників і дозволяє нам відповідально залишити країну“, – зазначив гендиректор і голова правління Heineken Дольф ван ден Брінк.

Група “Арнест” – є найбільшим виробником парфумерно-косметичної та господарсько-побутової продукції в аерозольній упаковці. За даними СПАРК, виторг компанії в 2022 році склав 11,17 млрд рублів, чистий прибуток 259,38 млн рублів.

Нагадуємо:

У липні пивоварний концерн Heineken заявив про ускладнення умов виходу з російських активів, зазначивши, що час виходу з РФ “не залежить від нас”.

Раніше Heineken заявив про припинення експорту пива в РФ, а також – нових інвестицій в країну.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна