Колізії та конфліктиЗа кордоном

Виробник електрокарів Faraday Future міг обманювати інвесторів про своїх перших клієнтів

11 квітня 2024, 17:17Новини60

Этот материал также доступен на русском

Екс-співробітники викрили численні порушення та потенційну брехню інвесторам

  • Посилання скопійованоlink copied

Американський стартап в галузі електромобілів Faraday Future стикається не тільки з суттєвою нестачею коштів, а й з внутрішніми конфліктами. Екс-співробітники викрили численні порушення та потенційну брехню інвесторам.

Колишні співробітники компанії Хосе Герреро та Вікторія Ксі стверджують у судових скаргах, що Faraday Future збрехала інвесторам, коли повідомила про чотири перших проданих позашляховики FF91, пише TechCrunch.

Герреро, який був старшим директором із продажу та післяпродажного обслуговування у Faraday Future, і Ксі, що була менеджеркою проєкту виходу на ринок, кажуть, що компанія оголосила про ці постачання до завершення процесу продажу. У трьох з чотирьох випадків за електрокари не заплатили, у четвертому випадку оплата надійшла більш як через 2 місяці.

Загалом компанія стверджувала, що за 2023 рік поставила 10 автівок.

Герреро та Ксі кажуть, що деякі співробітники компанії відмовлялися оголошувати про продажі передчасно, і тоді керівництво вдавалося до каральних дій у відповідь. Необхідність збрехати, оголосивши про продажі, пояснювали прагненням підвищити ціну акцій компанії.

Ба більше, Герреро та Ксі заявляють, що Faraday Future постачала авто першим клієнтам, не виконуючи перевірку транспортних засобів перед цим. Крім цього, вони наголошують, що авто постачалися з програмним забезпеченням, схваленим не для дорожнього руху. Обидва співробітники також кажуть, що були звільнені на знак помсти за те, що не замовчували ці проблеми.

У новій справі також розкривається, що засновник компанії Цзя Юетін нібито продовжує контролювати її, попри те, що його відсторонили у 2022 році в результаті внутрішнього розслідування щодо завищення кількості попередніх замовлень на транспортні засоби, а також відсутність належного розкриття інформації щодо руху коштів компанії.

Компанія стверджує, що «дуже серйозно ставиться до звинувачень, висунутих попередніми співробітниками у двох позовах», і готова захищатися в суді.

«FF вважає, що має сильний захист від передбачуваних претензій і буде використовувати всі доступні засоби правового захисту, щоб захистити себе та відданих співробітників Компанії від усіх звинувачень», — кажуть представники компанії.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення