Проблемні борги

Виплати гарантованих сум вкладникам «КАПІТАЛ» і «ЗЛАТОБАНК» буде відновлено з 19 березня

18 березня 2021, 13:35Новини151

Этот материал также доступен на русском

Під час перебування цих банків за межами правового поля Фонд не міг контролювати збереження їх активів. То ж, у разі виявлення фактів виведення активів у цей період, Фонд подасть до суду.

  • Посилання скопійованоlink copied

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб продовжить виплачувати відшкодування вкладникам ПАТ «ЗЛАТОБАНК» і ПАТ «АКБ «КАПІТАЛ» в межах гарантованої суми 200 тисяч гривень. Це стало можливим завдяки відновленню Фондом контролю над банками та продовженню процедури їх ліквідації. Виплати гарантованого відшкодування за договорами банківських вкладів і рахунків (у тому числі карткових) буде поновлено з 19 березня 2021 року, – повідомляє прес-служба ФГВФО.

Вкладники можуть швидко та зручно отримати свої гроші через будь-яке відділення кожного з банків-агентів Фонду, які приєднались до автоматизованої системи виплат. З їх переліком можна ознайомитися тут. Для отримання коштів вкладникам необхідно звернутися до одного із банків-агентів Фонду з паспортом або іншим документом, що посвідчує особу, та ідентифікаційним номером. Більше інформації — на сайті Фонду для вкладників банку «КАПІТАЛ» і «ЗЛАТОБАНКУ».

Фонд уже виплатив вкладникам «ЗЛАТОБАНКУ» 826,3 млн грн, що становить 96,5% від загальної суми гарантованого відшкодування (856,3 млн грн). Вкладники банку «КАПІТАЛ» отримали вже 324,5 млн грн, що складає 87,5 % від загальної суми гарантованих виплат (370,9 млн грн).

Нагадаємо: 2 лютого 2021 року Фонд після тривалої боротьби відновив контроль над «ЗЛАТОБАНКОМ», який перебував за межами правового поля у статусі «зомбі»-банку. А 12 лютого 2021 року Фонд узяв під контроль «зомбі»-банк «КАПІТАЛ», після майже двох років судових тяганин. Всупереч шаленій протидії колишніх власників неплатоспроможні банки вдалося повернути у правову площину та продовжити процедуру їх ліквідації на виконання так званого «банківського» Закону України №590. Це дасть можливість Фонду відновити розрахунки з вкладниками та кредиторами цих банків.

Додамо, що під час перебування банку «КАПІТАЛ» та «ЗЛАТОБАНКУ» за межами правового поля Фонд не міг контролювати збереження їх активів. У разі виявлення фактів виведення активів у цей період, Фонд спрямує відповідні позови до суду.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Фонд гарантування вкладів поставив собі за мету досягти європейських стандартів гарантування вкладів. Що потрібно зробити, щоб стратегічна ціль стала досяжною перспективою?

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
За офіційною статистикою, станом на березень 2021 р. в Україні було зареєстровано 323 кредитні спілки

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
В результаті приватизації держава позбавиться необхідності докапіталізації банку в майбутньому

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Як зміниться кредитний ринок і банківська система, якщо Фонд гарантування вкладів фізичних осіб матиме необмежені права?

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Уривка немає, тому що запис захищений.

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Майже 47 млрд грн основного боргу і ще 64 млрд грн нарахованих відсотків — загалом понад 111 млрд грн повинен буде перерахувати уряду до 2031 року Фонд…