Колізії та конфлікти

Викрито псевдоволонтера з Львівщини, який наживався на гуманітарній допомозі для ЗСУ (ВІДЕО)

6 червня 2022, 15:19Новини302

Наразі фігуранта затримано в порядку ст.208 КПК України та повідомлено про підозру

  • Посилання скопійованоlink copied

За процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону задокументовано два факти незаконного використання 28-річним жителем Львівщини гуманітарної допомоги (ч.3 ст. 201-2 КК України).

Розслідуванням встановлено, що під час дії воєнного стану чоловік продавав через Інтернет-сайт, соцмережі та маркетплейс експортовані із Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії сталеві пластини до бронежилетів, які призначались для бійців Збройних Сил України. Як наслідок, незаконно збагатився на 450 тис грн.

Зловмисник, разом із невстановленими на цей час слідством особами, у заздалегідь пошиті та підготовлені плитоноски вставляв бронеплити та перепродував. Усього вдалось реалізувати 2400 таких бронежилетів.

Наразі фігуранта затримано в порядку ст.208 КПК України та повідомлено про підозру. Спецпрокурори готують клопотання до суду для обрання вказаній особі міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Крім цього, встановлюється причетність до злочину інших осіб, зокрема серед командування та службових осіб однієї з військових частин Львівщини, за імовірного пособництва яких стала можливою така злочинна схема.

Слідчі дії тривають.

Заходи здійснювались за матеріалами Управління СБУ у Львівській області спільно із слідчими Головного управління Нацполіції у Львівській області.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”