Зверніть увагу

Виїзд за кордон: чи може повнолітній брат супроводжувати сестру

15 вересня 2023, 15:51Новини328

Зараз існують обмеження на перетин кордону для чоловіків

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні оголошено воєнний стан через повномасштабне вторгнення Росії. В цей час виїзд чоловіків за кордон обмежено. Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» пояснили, чи може в цей час повнолітній брат вивезти за кордон сестру, як особа, що має право на супровід дитини на підставі довіреності.

Вони пояснили, що відповідно до абз. 13 п.2-3 Правил, виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, можливий:

  • в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима (тобто родичів), за наявності документів, що підтверджують родинні звʼязки;
  • в супроводі інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування (або, звісно, на підставі довіреності).

Разом із тим, варто звернути увагу на останнє речення цього абзацу:

«при цьому в разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану рішення щодо надання дозволу на виїзд за межі України особі чоловічої статі, яка супроводжує дитину, яка не досягла 16-річного віку, приймається з урахуванням приналежності супроводжуючої особи до переліку категорій осіб, які звільнені від військової служби та мобілізації, за наявності у неї підтвердних документів».

Тобто повнолітній брат може супроводжувати за кордон свою неповнолітню сестру і йому навіть не обовʼязково мати довіреність (достатньо документів, що підтверджують родинні звʼязки – свідоцтв про народження), проте для реалізації такої можливості він повинен мати право на виїзд за кордон в умовах воєнного стану. Якщо він є студентом, то вони такого права не мають.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Банкіри завжди радять людям розглянути інші варіанти перед поданням заяви на банкрутство

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини