Зверніть увагуОгляд ЗМІ

Вторинному ринку житла радянського періоду прогнозують стагнацію

8 січня 2024, 14:33Новини807

При попаданні у новобудову, зведену за монолітно-каркасною технологією, руйнування є, але будинок стоїть і може далі повноцінно функціонувати в більшості випадків

  • Посилання скопійованоlink copied

У Києві падатиме попит на будівлі старого фонду радянського періоду – хрущовки, панельні та інші будинки. Про це заявив директор консалтингової компанії City Development Solutions Роман Герасимчук, пише Delo.ua.

Є три причини, що призвели до падіння інтересу до житла радянського часу.

У першу чергу це пов’язано з насиченням вторинного ринку нерухомості сучасним більш комфортним житлом. В останні роки на ринок вийшло достатньо нових житлових комплексів, щоб попит на старе житло значно знизився.

За словами експерта, стагнація у сегменті старого житла проявилась ще під час пандемії. Вже тоді стало відчутно, що пропозиція в нових будинках виграє за всіма параметрами.

Ще більшою конкуренцією для старого фонду стали нові ЖК у Київської області, набагато привабливіші за цінами для покупців, ніж хрущовки, наголосив Герасимчук.

По-друге, покупці віддають перевагу новому житлу і через популярну іпотечну програму “єОселя”, яка ставить жорсткі умови щодо віку житлового фонду – це має бути лише квартира у багатоповерхівці, якій не більше 10 років.

По-третє, як показав досвід війни, старі квартири більш вразливі при обстрілах.

“При попаданні у новобудову, зведену за монолітно-каркасною технологією, руйнування є, але будинок стоїть і може далі повноцінно функціонувати в більшості випадків. Старі панельні чи цегляні будинки потерпають значно більше. Це також впливає на вибір покупця”, – вважає експерт.

Герасимчук прогнозує, що старе житло через падіння попиту не має факторів зростання цін у 2024 році.

“Очікуємо що старий житловий фонд залишиться у стані стагнації й ціни рухатись не будуть, щонайменше в першій половині 2024-го. Щодо більш сучасної вторинної нерухомості, вона буде зростати в ціні з певною кореляцією з загальним економічним зростанням. Найбільшу популярність мають будинки комфорт-класу в районах з розвиненою інфраструктурою, введені в експлуатацію і з сучасним ремонтом. Таких квартир не дуже багато, попит високий, тому вони можуть дорожчати цього року на 7-10%”, – пояснив Герасимчук.

Джерело

За кордоном
Вчора, 17:47 • Новини • За кордоном
Колізії та конфлікти
16 травня 2024, 15:55 • Новини • Колізії та конфлікти

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня