Огляд ЗМІ

Вознесіння Господнє: що треба зробити у велике християнське свято

11 червня 2024, 15:45Новини90

Этот материал также доступен на русском

Цього дня віряни обов’язково йдуть до церкви на літургію та проводять день в молитвах

  • Посилання скопійованоlink copied

У четвер, 13 червня, православні християни відзначають Вознесіння Господнє.

Про свято, традиції та прикмети розповідає “Апостроф”.

Вознесіння Христа вважається одним з найважливіших церковних свят. Після свого воскресіння Ісус Христос пробув на землі 40 днів, а по закінченню цього періоду зібрав всіх своїх апостолів на горі Елеон, де благословив їх та вознісся на небеса.

Цього дня віряни обов’язково йдуть до церкви на літургію та проводять день в молитвах. Свято завжди випадає на четвер і цього дня немає жодного посту, тому дозволено їсти будь-які страви.

В той же час на свято православна церква забороняє вінчатися, лаятися, відмовляти потребуючим в допомозі. Щасливою прикметою на Вознесіння вважається подати милостиню, зробити пожертву або допомогти незнайомцю на вулиці.

За погодою в це свято пророкують, яким буде літо цього року. Наприклад, гроза або град на Вознесіння віщують поганий урожай. Вважається, що гарна погода на свято протримається до Михайлового дня (8 листопада).

Наші пращури також вірили, що ранкова вознесенська роса цілюща. Вважається, що після Вознесіння вже можна купатися в річках.

У минулі часи за традицією люди випікали обрядове печиво у формі драбинок: вважалося, що буде по чому Ісусові піднятися на небо. Крім печива, готували також пласкі млинці з пшоняного борошна, у деяких регіонах пекли паски. У давнину селяни до цього дня намагалися повністю обсіятися, бо через 10 днів буде Трійця. А оскільки свято припадало на розпал праці в полях, то у Вознесіння потрібно було їсти яйця. Існувала думка, що таким чином можна умилостивити польових духів на добрий врожай.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону