Огляд ЗМІ

Восени хліб у рф подорожчає на 10%. Одна з причин – вихід із зернової угоди – Baza

24 серпня 2023, 17:27Новини72

Очікується, що у рф ціни на хліб і хлібобулочні вироби злетять цієї осені через комплекс проблем, що накопичилися в галузі

  • Посилання скопійованоlink copied

Восени хліб у рф подорожчає на 10%. Все через вихід із зернової угоди, обвал рубля і санкції. Про це розповіли Telegram-каналу Baza джерела серед виробників з різних регіонів рф, передає УНН.

Деталі

За інформацією Baza, очікується, що у рф ціни на хліб і хлібобулочні вироби злетять цієї осені через комплекс проблем, що накопичилися в галузі.

Однією з головних причин для стрибка цін наші співрозмовники відзначили вихід росії із зернової угоди — після цієї новини ціни на зерно та борошно поповзли нагору як на світовому, так і на внутрішньому ринку. Тому їх закупівлі тепер коштують приблизно на 20% дорожче“, – йдеться у повідомленні.

Також свою роль зіграли санкції та обвал рубля. Через ці два фактори обслуговування імпортного обладнання вже подорожчало на 50% — саме ним переважно і користуються російські компанії. Крім того, виробники воліють закуповувати закордонний солод і добавки, вартість яких зросла до 30%. Натомість через курс подорожчали й упаковки, додає Baza.

Додамо

За інформацією Telegram-каналу, проблеми у рф почалися не лише із самим виробництвом. Як розповіли джерела, співробітники вже не хочуть працювати на ті зарплати, які вони отримували раніше, — як підсумок, компаніям стало складніше наймати нових робітників та розширюватись.

Окремо на вартість хліба впливає ще й логістика — автомобілі та їх обслуговування теж подорожчали, тож виробникам хліба тепер доводиться конкурувати за перевезення з іншими галузями, резюмує Baza.

Джерело

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога