ВООЗ попереджає про небезпеку нових спалахів кору в Україні

4 травня 2022, 11:27Новини302

Війна в Україні призвела до серйозних перебоїв у роботі системи охорони здоров’я, включаючи планову імунізацію – представник ВООЗ

  • Посилання скопійованоlink copied

Всесвітня організація охорони здоров’я серйозно стурбована потенційними спалахами кору в Україні, які можуть мати руйнівні наслідки для здоров’я населення.

Війна в Україні призвела до серйозних перебоїв у роботі системи охорони здоров’я, включно з плановою імунізацією.

В Україні існують прогалини в імунізації серед дітей, підлітків та дорослих. Вони призвели до спалахів кору у 2012 році та у 2017-2019 роках, коли в Україні стався другий за масштабами спалах кору у світі. Після цього вдалося знизити рівень захворюваності, але загальний імунітет населення залишається низьким.

Спочатку вакцинація дітей шкільного віку перервалася через пандемію COVID-19. Тепер на заваді стала війна.

«Війна, що триває, значно підвищує ризик спалаху кору, оскільки багато сімей перебувають у переповнених тимчасових приміщеннях, а багато інших не мають доступу до послуг охорони здоров’я», – сказав Ярно Хабіхт, представник ВООЗ в Україні.

ВООЗ надає підтримку Міністерству охорони здоров’я України у проведенні вакцинації проти кору серед внутрішньо переміщених дітей у 10 областях України. «Для захисту дітей та запобігання спалахам захворювань вкрай важливо, щоб кожна дитина, яка пропустила планову вакцинацію, мала можливість надолужити втрачене та отримати необхідні дози», – зазначив Ярно Хабіхт.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?