Проекти та інновації

“Воювати підуть всі”. Нардеп зробив заяву про правила мобілізації

21 серпня 2023, 17:12Новини552

Поки що в необхідності призову всіх чоловіків нема, але якщо така виникне, воювати підуть всі

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні триває мобілізація, яка передбачає чотири “хвилі”. Поки що в необхідності призову всіх чоловіків нема, але якщо така виникне, воювати підуть всі. Про це заявив Єгор Чернєв, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, пишуть Novyny.live.

Як проходить мобілізація, і яка зараз хвиля

За словами нардепа, зараз усі механізми мобілізації відбуваються згідно із законодавством, і поки змін не планується. Наразі триває друга “хвиля” призову.

З нашого боку ми робимо те, щоб вона (система. – Ред.) реально працювала, а не корумпувала воєнкомів через ухиляння від мобілізації. Наша задача – зробити так, щоб правила та умови були для всіх, і ми над цим працюємо“, – зазначив політик.

В якому разі призвати можуть всіх

Нардеп нагадав, що четверта черга мобілізації передбачає, що на війну йдуть усі чоловіки, а наразі в Україні триває друга черга мобілізації.

Це залежить від того, скільки ця війна триватиме і скільки ресурсів буде залучено з боку РФ. В Україні є чотири черги мобілізації. І ось четверта передбачає, що на війну йдуть всі чоловіки. Наразі ми перебуваємо на другій черзі мобілізації.

Але якщо країна буде у небезпеці і буде реальна загроза втратити державність, то підуть усі, як це було 24 лютого. Думаю, це обов’язок кожного чоловіка – захищати власну країну. Проте на сьогодні ми про цей варіант не говоримо. У нас є ресурс стримувати росіян на сході та півдні України“, – додав Чернєв.

Кого можуть призвати в четверту хвилю

Закон Верховної Ради України “Про мобілізацію” прописує, що в “четвертій хвилі” на службу будуть призвані всі жителі країни, які не мають обмежень за віком (18-60 років) і фізичних обмежень.

Скільки хвиль мобілізації і кого призивають

  • Перша хвиля мобілізації – оперативний резерв – колишніх військовослужбовців, які мали бойовий досвід або служили за контрактом.
  • Друга хвиля – призиваються військовослужбовці, які в період з 2014 року проходили строкову службу або служили за контрактом.
  • Третя хвиля – офіцери запасу – військовозобов’язані, які закінчили військові кафедри вишів.
  • Четверта хвиля мобілізації – всі жителі країни, які не мають вікових і фізичних обмежень.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...