Зверніть увагу

Водоканали влітку масово відключатимуть українцям воду під виглядом ремонтів

6 липня 2023, 15:15Новини1211

Этот материал также доступен на русском

Існує велика ймовірність того, що українці отримуватимуть воду за графіком, а не цілодобово, як вони звикли

  • Посилання скопійованоlink copied

Українців попередили про можливі проблеми із водопостачанням. Вони будуть пов’язані з тарифами на послугу, які відмовилися піднімати, незважаючи на економічну необхідність.

Підвищення граничних цін на електроенергію для бізнесу до 7,2 тис. грн за МВт/год вплине на роботу водоканалів у години пік. Підприємства можуть ув’язнути у боргах. Доведеться або відключати електрику, або покривати витрати із бюджету.

Нацкомісія, яка здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, прийняла рішення підвищити тарифи практично для всіх водоканалів. Українців зобов’язали платити за воду більше в середньому на третину. Міненерго та Президент України Володимир Зеленський розкритикували це рішення, тому НКРЕКУ не стала підвищувати тарифи. Споживачі залишилися задоволеними, але цього не можна сказати про співробітників водоканалів.

Директор Аналітичного центру “Асоціація міст України” Ярослав Рабошук нагадав, що тарифи на світло підняли, а на воду заборонили. Водоканалам потрібні кошти, щоб сплатити за електроенергію.

“Щоб не шкодити населенню, відключатимуть подачу електрики не для насосів, що подають воду, а для робочих приміщень водоканалів. Насос працює, вода є, а головний офіс з бухгалтерією, що виробляє відповідні прорахунки, і пульт управління – знеструмлені”, – зазначив експерт.

На думку фахівця, є велика ймовірність того, що українці отримуватимуть воду за графіком, а не цілодобово, як вони звикли.

Експерт з питань ЖКГ, тарифів та питань комунального господарства Олег Попенко звернув увагу на вплив підвищення тарифів на електроенергію на роботу водоканалів, особливо в пікові години. За його словами, до тарифів від НКРЕКУ слід додати націнку обленерго.

“Це дуже великі, європейські ціни. Водоканали дозволяють собі профанації – заявляти про відключення води. Звичайно, на це ніхто не піде. Обмежувати подачу води теж вони не можуть. Максимум – відключення в години мінімального навантаження з 13.00 до 15.00”, – зауважує експерт .

Попенко навів приклад Київтеплоенерго, яке відключає гарячу воду у будинках столичних мешканців на все літо і пояснює це ремонтом, а за фактом це робиться для того, щоб скоротити витрати.

“Інші водоканали можуть зупиняти подачу води під виглядом ремонту”, – попереджають експерти.

 

При цьому не можна запровадити усереднений тариф на воду Україною, він різний у кожного населеного пункту. Вартість комунальної послуги залежить від її доступності та кількості абонентів.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби