Власна справа: 4 млрд грн мікрогрантів від держави отримають переможці програми на розвиток бізнесу

15 травня 2024, 15:15Новини49

Этот материал также доступен на русском

Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через портал Дія

  • Посилання скопійованоlink copied

Від початку дії програми “Власна справа” її переможцями вже стали 16 600 українців, які отримають 4 млрд грн на започаткування або розвиток свого бізнесу. Переможцями восьмої цього року хвилі програми визнано 469 українців, які отримають на розвиток своєї справи 112 млн грн. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.

“4 мільярди гривень мікрогрантів від держави отримають на старт або розвиток бізнесу переможці програми “Власна справа”. Від початку дії програми переможцями стали вже 16 600 українців. Більшість з них – підприємці з досвідом, які беруть грант на масштабування свого бізнесу, збільшення обсягів виробництва, розширення асортименту продукції чи послуг. Проте 20% грантоотримувачів – це люди, які починають свою справу і яким підтримка у вигляді гранту від держави дає можливість реалізуватись в підприємництві”, – зазначила Тетяна Бережна.

Серед отримувачів мікрогрантів восьмої хвилі 55% жінок, 36% чоловіків та 9% юридичних осіб. Понад 70% з них мають вищу освіту. Найбільше грантоотримувачів із Львівської області (61 особа), Івано-Франківської області (43 особи), Київської області (39 осіб), Житомирської області (38 осіб), Рівненської області (32 особи) та міста Києва (29 осіб). Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу.

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці восьмої хвилі, є:

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 166 осіб;
  • тимчасове розміщування й організація харчування – 82 особи;
  • переробна промисловість – 70 осіб.

Нагадаємо, за грантовою програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис. грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов’язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.

Інформацію щодо отримання гранту за програмою “Власна справа” можна знайти на сайті програми https://vlasnasprava grant.com.ua.

Урядовий проект єРобота є однією зі складових політики “Зроблено в Україні” та включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та другого з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через портал Дія.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення