Влада уточнила, хто з українських біженців має подавати декларації про доходи

10 квітня 2023, 15:55Новини355

Этот материал также доступен на русском

Багато залежить від конкретної країни проживання

  • Посилання скопійованоlink copied

Декларацію про доходи до Державної податкової служби повинні подавати не всі громадяни, які проживають за кордоном, а податкові резиденти, які зараз перебувають за кордоном.

Про це в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” заявив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетьманцев.

“Декларацію повинен подавати податковий резидент України, якщо проживає за кордоном. Хто такий податковий резидент, визначається в статті 14.1.213 Податкового кодексу України. Там діють критерії визначення резидентства за каскадним принципом: перший критерій – це місце проживання; другий – постійне місце проживання, третій – це центр життєвих інтересів, потім 183 дні… І тільки якщо всі ці критерії не спрацьовують, тоді вмикається критерій громадянства. Але якщо біженець просто проживає більше 183 днів за кордоном, він декларацію подавати не повинен”, – наголосив парламентар.

Водночас Д.Гетьманцев сказав про те, що зараз у ВР знаходиться на розгляді законопроект №7632, який “усуває всі ці незрозумілі речі” – передбачається, якщо податковий резидент отримує виключно пільговані доходи, він звільняється від обов’язку подавати декларацію.

Як пояснив нардеп, для тих податкових резидентів, які отримують доходи з джерелом походження з України (наприклад, вчителі, які працюють онлайн в українській школі), нічого не зміниться, оскільки податковий агент, який сплачує ці доходи, вже утримує ПДФО та військовий збір із цього нерезидента.

Водночас, таких українців можуть очікувати зміни в країні їх тимчасового проживання. Наприклад, у Франції статус біженця автоматично передбачає статус податкового резидента та право на роботу. Оскільки у цій країні діє загальне декларування, то подання декларації є обов’язковим.

Нагадаємо, у середині березня член фінансового комітету Ніна Южаніна заявила, що українські біженці мають до 1 травня поточного року подати декларацію про майновий стан за 2022 рік, де необхідно вказати всю отриману від іноземних держав допомогу.

За кордоном
Вчора, 17:47 • Новини • За кордоном
Колізії та конфлікти
16 травня 2024, 15:55 • Новини • Колізії та конфлікти

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…