За кордоном

Влада Польщі закликала фермерів не закривати кордон: зашкодить польському експорту

20 лютого 2024, 11:45Новини69

Этот материал также доступен на русском

Вартість агроімпорту з України у 2023 році становила 1,69 млрд євро, але й Польща експортувала своєї агропродукції на 1,03 млрд євро.

  • Посилання скопійованоlink copied

Міністр сільського господарства та розвитку сільських територій Чеслав Сєкерський звернувся з листом до фермерів, які протестують в Польщі, закликавши їх не блокувати кордон з Україною. Його текст опублікований на сайті міністерства, повідомляє LIGA.

Він написав, що фермери протестують за “справедливу справу”, і перерахував основні вимоги:

  • спрощення та пом’якшення вимог в межах європейської програми Green Deal;
  • обмеження імпорту агропродукції з України;
  • підвищення рентабельності сільськогосподарського виробництва.

Єврокомісія уже погодилась пом’якшити вимоги Green Deal, а регулювання аграрної торгівлі з Україною стало одним з пріоритетів польського міністерства.

Уже діє заборона на імпорт зерна, ріпаку, соняшнику, а також деяких продуктів перероблення: пшеничного борошна, шроту, висівок і макухи. “Водночас ми прагнемо досягти двосторонньої угоди з Україною, яка б розширила сферу захисту нашого ринку, включивши інші чутливі продукти, такі як цукор, м’ясо птиці, яйця, м’які фрукти, мед, яблучний сік, олія”, – написав Сєкерський.

Міністр вказав, що вартість агроімпорту з України у 2023 році становила 1,69 млрд євро, але й Польща експортувала своєї агропродукції на 1,03 млрд євро.

“Повне закриття кордону може призвести до призупинення польського експорту сільськогосподарських товарів в Україну, що загрожує ліквідацією багатьох робочих місць”, – написав Сєкерський.

Міністр вказав, що на початку березня польська влада планує виплатити субсидії виробникам кукурудзи та допомогу на посуху. Також буде відновлено програму надання кредитів ліквідності під 2%. Уряд розгляне також можливість надання субсидій на зернові культури і на добрива і підвищення субсидій на пальне.

“Шановні фермери! Ми прагнемо спільно розв’язувати проблеми польського сільського господарства – як поточні, так і майбутні. Запрошуємо представників фермерів до подальших переговорів”, – написав Сєкерський.

Зверніть увагу
Сьогодні, 10:17 • Новини • Зверніть увагу
За кордоном
17 травня 2024, 17:47 • Новини • За кордоном

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?