«Вкрай обережно ставимося»: Мінфін не закладає у проект бюджету на 2022 рік надходження від податкової амністії

2 вересня 2021, 11:12Новини336

Этот материал также доступен на русском

Хід кампанії з добровільного декларування багато в чому залежить від ряду психологічних моментів.

  • Посилання скопійованоlink copied

Законопроект про Держбюджет на 2022 рік не буде враховувати доходи від кампанії по добровільному декларуванню та податкових змін, які вносяться законопроектом № 5600. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко, – повідомляє Новое время з посиланням на Укрінформ.

За його словами, в Мінфіні вкрай обережно ставляться до будь-яких очікувань. Але фахівці відомства будуть робити все, щоб завдяки інформаційній кампанії, роз’яснювальній роботі, як можна більше українців змогли скористатися правом, наданим державою з добровільного декларування, яке стартувало 1 вересня.

«Яка кількість громадян скористається такою можливістю, спрогнозувати складно. Нам би дійсно хотілося в результаті декларування отримати значні кошти до державного та місцевих бюджетів. Але хоча б якісь оцінки можна буде робити вже з часом. Тому в бюджетному законопроекті на 2022 рік ми не закладаємо відповідних очікувань», — пояснив Марченко.

Те ж, за його словами, стосується і можливого фіскального впливу законопроекту № 5600 (про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень), у липні прийнятого парламентом у першому читанні.

Міністр підкреслив, що хід кампанії з добровільного декларування багато в чому залежить від ряду психологічних моментів.

«Якщо суспільство відгукнеться на пропозицію і значна частина активів буде легалізована, вважаю це перемогою держави і здорового глузду», — підсумував Марченко

Як повідомлялося, з 1 вересня в Україні вступив в силу закон про податкову амністію.

1 липня 2021 року Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект № 5600. Його мета — забезпечити збалансованість бюджетних надходжень. Законопроектом передбачені поправки в частині попередження «скруток» і тіньового обороту сільгосппродукції, нові ставки екологічного податку, звільнення від оподаткування на доходи фізичних осіб громадян і підприємців, що користуються державними програмами підтримки Доступні кредити 5−7−9% і Доступна іпотека 7% та ін.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна