«Вкрай обережно ставимося»: Мінфін не закладає у проект бюджету на 2022 рік надходження від податкової амністії

2 вересня 2021, 11:12Новини303

Этот материал также доступен на русском

Хід кампанії з добровільного декларування багато в чому залежить від ряду психологічних моментів.

  • Посилання скопійованоlink copied

Законопроект про Держбюджет на 2022 рік не буде враховувати доходи від кампанії по добровільному декларуванню та податкових змін, які вносяться законопроектом № 5600. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко, – повідомляє Новое время з посиланням на Укрінформ.

За його словами, в Мінфіні вкрай обережно ставляться до будь-яких очікувань. Але фахівці відомства будуть робити все, щоб завдяки інформаційній кампанії, роз’яснювальній роботі, як можна більше українців змогли скористатися правом, наданим державою з добровільного декларування, яке стартувало 1 вересня.

«Яка кількість громадян скористається такою можливістю, спрогнозувати складно. Нам би дійсно хотілося в результаті декларування отримати значні кошти до державного та місцевих бюджетів. Але хоча б якісь оцінки можна буде робити вже з часом. Тому в бюджетному законопроекті на 2022 рік ми не закладаємо відповідних очікувань», — пояснив Марченко.

Те ж, за його словами, стосується і можливого фіскального впливу законопроекту № 5600 (про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень), у липні прийнятого парламентом у першому читанні.

Міністр підкреслив, що хід кампанії з добровільного декларування багато в чому залежить від ряду психологічних моментів.

«Якщо суспільство відгукнеться на пропозицію і значна частина активів буде легалізована, вважаю це перемогою держави і здорового глузду», — підсумував Марченко

Як повідомлялося, з 1 вересня в Україні вступив в силу закон про податкову амністію.

1 липня 2021 року Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект № 5600. Його мета — забезпечити збалансованість бюджетних надходжень. Законопроектом передбачені поправки в частині попередження «скруток» і тіньового обороту сільгосппродукції, нові ставки екологічного податку, звільнення від оподаткування на доходи фізичних осіб громадян і підприємців, що користуються державними програмами підтримки Доступні кредити 5−7−9% і Доступна іпотека 7% та ін.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро