Проекти та інновації

Військові пенсіонери зможуть вибирати банк для отримання пенсії

23 травня 2022, 15:01Новини396

Этот материал также доступен на русском

Парламент підтримав законопроєкт № 7337.

  • Посилання скопійованоlink copied

Парламент підтримав законопроєкт № 7337, який дозволяє звільненим із військової служби самостійно вибирати банк, в якому для них відкриють пенсійний рахунок та виплачуватимуть пенсію за фактичним місцем проживання незалежно від місця реєстрації.

Про це повідомляє Мінфін.

Ухвалення підтримали 292 народних депутатів на пленарному засіданні.

Так, документ пропонує внести зміни до статті 52 цього закону, згідно з якими скасувати обмеження на отримання пенсії виключно через установи відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» (Ощадбанк) за місцем фактичного проживання пенсіонера.

Як зазначається в пояснювальній записці, до ухвалення та набуття чинності змінами до закону Ощадбанк є єдиним банком, де військовим пенсіонерам відкривають рахунки, на які органи Пенсійного фонду перераховують пенсії для подальшої їх виплати.

«Раніше військові пенсіонери та ще певне коло людей, які мають право на військову пенсію, могли отримати її лише в Ощадбанку. Ми внесли зміни до законодавства, які дозволять пенсіонерам вибирати банк, у якому найзручніше отримувати пенсію за місцем фактичного проживання», — пояснив один з ініціаторів цього законопроєкту, народний депутат Руслан Горбенко.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…