VIII Форум з конкурсного права: які актуальні питання обговорювали учасники

1 листопада 2023, 11:42Новини1048

Серед іншого учасники дискусії дійшли висновку, що санація стане основним інструментом для вирішення фінансових проблем, з якими стикаються ті, хто постраждав від воєнних подій

  • Посилання скопійованоlink copied

26 жовтня ц.р. відбувся VIII Форум з конкурсного права, важливої платформи для обговорення актуальних питань та викликів, пов’язаних з інститутом банкрутства та конкурсним правом. Захід проводиться за підтримки Проєкту ЄС «Право-Justice».

Під час форуму пройшла панельна дискусія за участю Олександра Бондарчука, голови Національної асоціації арбітражних керуючих України. В дискусії також взяли участь: Сергій Боярчуков, керуючий партнер ЮК «Алєксєєв, Боярчуков та партнери», Олексій Мовчан, народний депутат України, Людмила Сугак, заступниця Міністра юстиції з питань європейської інтеграції, Владислав Філатов, директор Департаменту з питань банкрутства Міністерства юстиції України , Сергій Жуков, суддя-спікер судової палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, Юліан Хорунжий, старший партнер Ario Law Firm.

Під час проведення заходу були обговорені наступні теми:

  1. Процедури превентивної реструктуризації та нові інструменти для боржників, розглянули ефективність та доступність таких процедур, а також нові інструменти для боржників у ситуаціях фінансової нестабільності.
  2. Розвиток якісної спільноти Національної Асоціації Арбітражних Керуючих України: Було відзначено важливість об’єднання фахівців у галузі та обміну досвідом для підвищення якості консультацій та послуг.
  3. Діалог між боржниками та кредиторами: Висвітлили важливість конструктивного діалогу між сторонами у процесі вирішення спорів і реструктуризації.
  4. Банкрутний туризм та можливі шляхи подолання цієї проблеми.

Серед іншого учасники дискусії дійшли висновку, що санація стане основним інструментом для вирішення фінансових проблем, з якими стикаються ті, хто постраждав від воєнних подій.

Також була відзначена роль Національної асоціації арбітражних керуючих. Серед важливих досягнень НААКУ:

  • спільними зусиллями вдалося погасити понад 10 мільйонів гривень боргів перед арбітражними керуючими (заборгованість виникла на початку війни через недосконалість постнови КМУ № 590), що підтвердило важливість інституту банкрутства в сучасному господарстві;
  • НААКУ активно долучилася до зусиль з підтримки Збройних Сил України, передаючи кошти на загальну суму понад 1,5 млн гривень протягом війни, підтримуючи національну безпеку та оборону;
  • вдалося ефективно запобігти спробам законодавчо заблокувати процедури банкрутства під час воєнного стану (припинення процедур банкрутства), акцентуючи важливість цих процедур для вирішення фінансових криз у бізнесі та захисту інтересів кредиторів;
  • зусиллями НААКУ при підтримці проєкту “Pravo Justice” було організовано Перший Національний форум на тему “Неплатоспроможність та банкрутство в Україні. Виклики військового часу. Є сподівання, що такі Форуми від НААКУ будуть проводитися на регулярній основі.
Бондарчук Олександр, голова НААКУ

Очікуємо запуску Електронного кабінету та відновлення механізму звернення до реєстрів, які полегшать процедури банкрутства та реструктуризації. Участь в панельній дискусії на VIII Форумі з конкурсного права була дійсно важливою для розуміння викликів, які стоять перед сучасним конкурсним правом, особливо у воєнний час. Поширення та розвиток процедур банкрутства та санації має велике значення для стабільності бізнесу та фінансової системи в умовах кризи. Важливо продовжувати досліджувати та вдосконалювати ці процедури, сприяти діалогу між боржниками та кредиторами, та підтримувати розвиток якісної спільноти фахівців у цій галузі”, – зазначив Олександр Бондарчук, голова Національної асоціації арбітражних керуючих України.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НААКУ

Статті • Влада i люди
Чим більше арбітражних керуючих проголосує, тим чіткішим і однозначним вийде сигнал від спільноти

НААКУ

Статті • Влада i люди
Національний банк України стає обов’язковим учасником справ про банкрутство страховика

НААКУ

Статті • Влада i люди
Висновки за результатом проведеного аналізу ФГД – це головне підґрунтя для розшуку та повернення активів боржника

НААКУ

Статті • Влада i люди
У 2023 році рішення Комісії взагалі не оскаржувались у судовому порядку, а у 2022 році було подано 1 позов

НААКУ

Статті • Влада i люди
Робота арбітражного керуючого необхідна та складна з кількох причин

НААКУ

Статті • Влада i люди
Окремо на заході було проведено лотерею та благодійний збір на допомогу одному з українських військових підрозділів