Проекти та інновації

Відтерміновано кінцевий строк подання банками планів відновлення діяльності

25 серпня 2021, 10:59Новини784

Этот материал также доступен на русском

Регулятор дозволив під час розроблення планів відновлення діяльності у 2021 році застосування системно важливим банкам двох стрес-сценаріїв: комбінованого та стрес-сценарію, визначеного НБУ.

  • Посилання скопійованоlink copied

Національний банк України відтермінував кінцевий термін подання банками планів відновлення діяльності з 01 жовтня до 31 грудня 2021 року.

Також регулятор дозволив під час розроблення планів відновлення діяльності у 2021 році застосування системно важливим банкам двох стрес-сценаріїв: комбінованого та стрес-сценарію, визначеного Національним банком; а іншим банкам – лише комбінованого. Ці рішення ухвалені з врахуванням пропозицій банківської спільноти.

У разі отримання від регулятора переліку недоліків, виявлених у поданих планах, банки зобов’язані вжити заходів щодо недопущення таких недоліків під час розроблення планів у 2022 році.

Ці зміни передбачені постановою Правління Національного банку України від 19 серпня 2021 року № 89 «Про внесення змін до Правил роботи банків України у зв’язку з установленням карантину та запровадженням обмежувальних протиепідемічних заходів із метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19».

У липні 2019 року Національний банк запровадив вимоги до розроблення планів відновлення діяльності банків України та банківських груп.

Розроблення банками та банківськими групами планів, які будуть містити реалістичні варіанти відновлення фінансової стійкості в разі суттєвого погіршення фінансового стану або настання стресової ситуації, сприятиме стабілізації роботи цих установ в умовах кризи.

До 01 березня поточного року банки вперше в тестовому режимі подавали до Національного банку України плани відновлення діяльності.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу