Відсутність траншу МВФ цього року не буде катастрофою, – Д. Гетманцев

16 лютого 2021, 13:32Новини136

Одним із непогоджених питань стала вимога МВФ зменшити дефіцит бюджету до 3,5%.

  • Посилання скопійованоlink copied

Україні буде важко пройти 2021 рік без траншу Міжнародного валютного фонду, однак його відсутність не стане катастрофою.

Про це на брифінгу у Верховній Раді заявив Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Ми переконані в тому, що пройти 21-й рік без чергового траншу МВФ буде набагато важче, але це в жодному випадку не буде катастрофою. У нас є відповідні ресурси та можливості, щоб це здійснити. Тому ніякої катастрофи не буде. Будуть виконані бюджетні зобов’язання, буде в країні фінансова стабільність, буде валютна стабільність, а також стабільність гривні», – зазначає депутат.

При цьому, пан Гетманцев назвав негативним результатом провал переговорів з МВФ.

«Радіти нема з чого, безперечно такий результат є негативним. З іншого боку ми повинні розуміти, що співпраця з будь-яким міжнародним партнером можлива тоді, коли це задовольняє інтереси як міжнародних партнерів, так і України. Ми повинні в цих перемовинах знайти правильний баланс, щоб не перейти червоні лінії а ні нашого суверенітету, а ні інтересів українців», – констатував політик.

Наостанок він зазначив, що наразі сторони визнали, що потребують додаткових консультацій у подальшому.

12 лютого місія МВФ завершила свою місячну роботу в Україні. В результаті сторони не домовилися про перегляд програми stand-by, що призвело б до надання Україні чергового траншу.

Одним із непогоджених питань стала вимога МВФ зменшити дефіцит бюджету до 3,5%.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…