За кордоном

Відома криптовалютна шахрайка Ружа Ігнатова довела, що вона жива

24 січня 2023, 14:15Новини223

З 2017 року криптокоролева вважається зниклою безвісти та перебуває у федеральному розшуку

  • Посилання скопійованоlink copied

Як стало відомо, лондонський пентхаус, який належить одній з 10 найбільш розшукуваних злочинців-втікачів Ружі Ігнатовій, виставлений на продаж за орієнтовною ціною близько 11 мільйонів фунтів стерлінгів. Важливо те, що юристи шахрайки подали офіційну заяву, в якій Ружа Ігнатова є бенефіціарним власником нерухомості у Лондоні – це може допомогти у її розшуку.

З 2017 року криптокоролева вважається зниклою безвісти та перебуває у федеральному розшуку. Ружа Ігнатова заснувала фінансову піраміду OneCoin, яку вона та її офшорна компанія OneCoin Ltd просувала під виглядом криптовалюти. Ігнатова обіцяла інвесторам зробити OneCoin найпопулярнішою віртуальною валютою у світі, закликаючи користувачів переводити власні заощадження на інвестиційні рахунки OneCoin.

Те, що шахрайка подала офіційну заяву про право власності на квартиру у Лондоні доводить, що вона жива.

За словами журналіста Джеймі Бартлетта, у документах, які надіслали юристи Ігнатової, «містяться важливі підказки щодо її нещодавнього місцеперебування». Бартлетт, який ще у 2021 році проводив власне розслідування, намагаючись відстежити Ігнатову та інших членів керівництва OneCoin, припустив, що після продажу квартири Ружі влада Британії зможе почати повертати гроші жертвам криптокоролеви.

За оцінками ВВС, британські інвестори вклали близько 100 мільйонів фунтів стерлінгів у OneCoin, не отримавши нічого натомість.

Вважається, що Ігнатова жила у лондонському пентхаусі до 2016 року, з того часу квартира залишалась порожньою. Іноді туди приїжджав брат шахрайки Костянтин та співзасновник OneCoin Карл Грінвуд. І родич Ігнатової, і партнер визнали себе винними у шахрайстві та відмиванні грошей.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Після війни з "руснею" нас чекатиме ще одна війна - внутрішня, проти корупціонерів усіх видів

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Може виявитися, що Михайлу Добкіну навіть під час війни ніщо не заважає займатися класичним рейдерством, яке він до того ж маскує рекламними статтями й чорним піаром

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Хочеться вірити, що іспанська Феміда не поведеться на хитрощі зловмисників і доведе свою неупередженість стосовно Віктора Муренка

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Точно незаконно продавати гуманітарну допомогу чи укладати щодо неї якісь інші договори, щоб отримати прибуток

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Залучення фахівця в якості експерта можливе лише у державні спеціалізовані експертні установи