Відмова від готівки: НБУ заявив про готовність, але є нюанс

28 червня 2023, 14:28Новини1581

Навіть в суперрозвинених європейських країнах зберігається певний обсяг готівки в обігу

  • Посилання скопійованоlink copied

Банківська система України готова до повної відмови від готівкових розрахунків, але така практика не впроваджувалась в жодній країні світу. Про це заявила перша заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова під час прес-брифінгу. За її словами, українська банківська система готова до відмови від готівки.

Технології сьогодні дозвляють, умовно кажучи, навіть на ринку перекинути гроші з картки на картку або розрахуватись через вбудований в телефон розрахунковий апарат. Банківська система з точки зору технології, інклюзії та безперервності до цього готова“, – пояснила заступниця голови регулятора.

Однак залишається питання, чи готова до цього Україна.

“Я не знаю жодної країни в світі яка би повністю відмовилась від готівки. І більше того, навіть в суперрозвинених європейських країнах зберігається певний обсяг готівки в обігу. І я знаю навіть негативні практики, коли цей обсяг готівки скорочувався до мінімальних рівнів, населенню це не подобалось”, – додала Рожкова.

Топ-менеджерка Нацбанку вважає, що оскільки такої практики в світі немає та оскільки якась частина готівки має бути, Україна мусить прагнути до збільшення обсягу безготівкових розрахунків, тому що вони є більш дешевими для банків, бізнесу та населення.

“Але я не впевнена, що ми можемо заявляти про те, що ми забезпечимо нульовий обсяг готівки в обігу”, – додала вона.

Директорка департаменту фінансової стабільності НБУ Первін Дадашова, у свою чергу, зазначила, що у 2022 році світові регулятори та органи, відповідальні за фінансову стабільність, відзначали зростання попиту на готівку в умовах невизначеності.

В Україні ж безготівка навпаки зіграла свою роль: досвід ковідного періоду допоміг, наскільки це можливо, пережити найбільш стресові періоди.

В інших країнах, до прикладу Польщі, почали відзначати значно більший попит на готівку і подекуди навіть була проблема з тим, як цей попит швидко задовольнити.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Матеріали за темою

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Банкіри завжди радять людям розглянути інші варіанти перед поданням заяви на банкрутство

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Юристи визнають, що кредитні боржники рідко виграють у судах

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Заява про призупинення сплати грошового зобов’язання підписується позичальником власноручно або шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису